آثار وقف باید در جامعه مشاهده شود

زنجان – ایرنا - معاون امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: باید تلاش کنیم تا آثار و ثمرات اجتماعی وقف در جامعه مشاهده شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی‌ نژاد روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه در دوره مدیریت جدید تلاش کرده تا مأموریت های محوله را عملیاتی کند.

وی به لزوم تلاش برای توسعه وقف در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: اصحاب رسانه، مبلغان و علما نقش مهمی در این زمینه دارند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی‌ نژاد به برگزاری ۴۰۰ نمایشگاه شمیم حسینی در ایام سوگواری ماه محرم در بقاع متبرکه و مساجد در سطح کشور اشاره کرد و افزود: همچنین در قالب اجرای این طرح بر اساس نیات واقفین در کمک به هیأت‌های مذهبی و مساجد بهره‌ گرفته شد.

وی از آزاد کردن ۲۸۰ زندانی جرایم غیرعمد با بهره گیری از ظرفیت واقفان و موقوفه ها به مناسبت عید غدیر در سال جاری خبرداد و گفت: مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه مصمم است تا نقش اجتماعی وقف را در جامعه برجسته کند.

معاون امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امروز کشور نیازمند تقویت تولید و اشتغال است، گفت: این سازمان در صدد است تا با حمایت از افراد متخصص و با دانش، به تولید و ثروت آفرینی در جامعه کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان زنجان در مقدس ترین عرصه که همان معارف اهل بیت و عاشورایی است، نقش بی بدیلی در کشور دارد، اظهار داشت: حرکت زنجانی ها در عزاداری برای حضرت سید الشهدا (ع) ، بسیار مفید و موثر است و تبدیل به یک مدل و الگو در کشور شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان نیز در سخنانی به اهیمت و جایگاه وقف اشاره کرد و گفت: وقف آثار و برکات زیادی در حوزه های مختلف دارد و اشاعه فرهنگ وقف می تواند راهگشای حل خیلی از مسائل باشد. 

خدابخش مرادی نافچی افزود: هدایت وقف به سمت نیازها و اقتضائات امروز جامعه، امری ضروری است. 

به گزارش ایرنا در این مراسم از خدمات حجت الاسلام جعفر جنتی قدردانی و حجت الاسلام مختار کرمی به عنوان مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه استان زنجان معرفی شد.

۳۰۸۸ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =