۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83480429
۰ نفر

برچسب‌ها

انتقاد قانونگذار فرانسوی از تحریم‌های آمریکا علیه کوبا

تهران - ایرنا - قانونگذار پارلمان فرانسه، محاصره اقتصادی کوبا از سوی آمریکا را غیرقابل قبول دانست و خواستار محکومیت بین المللی این اقدام شد.

به گزارش  خبرگزاری پرنسالاتینا، «فرانسوآ میشل لامبر» عضو مجمع ملی فرانسه روز گذشته (سه شنبه) تاکید کرد که محاصره اقتصادی آمریکا علیه کوبا غیرقابل قبول است چون تاثیر آن بر مردم این کشور بوده است.

وی افزود: این محاصره و فشارهای اقتصادی  مشکلاتی را در زندگی عادی کوبایی ها ایجاد کرده و مردم این کشور هستند که متحمل بیشترین آسیب ها شده اند.

لامبر ضمن درخواست از جامعه جهانی برای مقابله با محاصره اقتصادی آمریکا علیه کوبا ادامه داد: می خواهیم در فرانسه و اروپا علیه این محاصره اقتصادی آمریکا اقداماتی را سازماندهی کنیم.

این قانونگذار فرانسوی خاطر نشان کرد: آنچه در مورد محاصره اقتصادی آمریکا علیه کوبا در جامعه فرانسه نمود دارد این است که بدون توجه به روابط واشنگتن - پاریس، این سیاست کاخ سفید در قبال هاوانا آشکارا محکوم است.

اظهارات این قانونگذار فرانسوی در حالی منتشر شده که «میگل دیاز کانل» رئیس جمهوری کوبا چند روز پیش اعلام کرد که این کشور ممکن است برای مدت کوتاهی با چالش کمبود سوخت در نتیجه اختلال در انتقال تانکرهای سوخت رسان به کوبا در نتیجه تحریم های آمریکا مواجه شود.

از جمله اقدامات دولت کوبا به حداقل رساندن تاثیر کمبود سوخت در سرویس های خدماتی به مردم این کشور از جمله امور حمل و نقل است.

مقامات کوبا همواره تاکید دارند کاخ سفید با تداوم سیاست های خصمانه و تشدید محاصره اقتصادی چند دهه ای علیه هاوانا عرصه را بر مردم این کشور تنگ تر و شرایط سختی را ایجاد کرده است.

رئیس جمهوری کوبا به تازگی گفت: مقامات آمریکا به شدت تلاش می کنند تا مانع از انتقال سوخت به کوبا شوند. آنها شرکت های کشتیرانی و بیمه را در مورد انتقال سوخت به کوبا تهدید می کنند.

با این حال دولت هاوانا اعلام کرده که این شرایط سخت بزودی حل و فصل خواهد شد و تدابیر لازم برای جبران کمبود سوخت در حال اتخاذ است.

از جمله دیگر تدابیر دولت برای مقابله با کمبود سوخت، صرفه جویی مصرف انرژی در منازل و نهادهای دولتی، خاموشی ها در برخی ساعات، کاهش مصرف سوخت در زمان اوج مصرف، اولویت بندی استفاده از سوخت در بخش های حمل و نقل و روند تولید اعلام شده است.

۱۰۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =