دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ۶ دانشگاه خارجی تفاهم‌نامه همکاری دارد

کرمانشاه- ایرنا- رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: این دانشگاه با ۶ دانشگاه خارجی از کشور ترکیه و عراق (اقلیم کردستان) تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرده و در آستانه امضاء هفتمین تفاهم‌نامه با دانشگاه دیگری از ترکیه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی‌اکبر اختری روز چهارشنبه در نشست با هیات دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در سرسرای دانشگاه صنعتی کرمانشاه افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه اکنون با دانشگاه "پلی‌تکنیک" اربیل اقلیم کردستان عراق در زمینه کارآموزی و انرژی تجدیدپذیر، دانشگاه "تیش" ترکیه در زمینه کنفرانس بین‌المللی، "قفقاز" ترکیه، دانشگاه "صلاح الدین" در زمینه رد و بدل دانشجو و استاد و دانشگاه سلیمانیه تو پلی تکنیک این استان فاهم‌نامه همکاری امضاء کرده است.

وی در ادامه به امضاء تفاهم‌نامه با دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه در زمینه صنعت و عمران اشاره کرد و گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۵۲ هیات علمی در ۱۰ رشته شامل برق تمام گرایش‌ها، مهندسی شیمی گرایش جداسازی، مکانیک در سه گرایش، عمران، صنایع، راه‌آهن، کامپیوتر تمام گرایش‌ها، فیزیک مهندسی و علوم مهندسی می‌تواند نقش برجسته‌ای در زمینه توسعه صنعت و عمران اقلیم و منطقه ایفا کند.

وی همچنین به رتبه ۱۴ دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بین دانشگاه‌های صنعتی کشور اشاره کرد و آن را برای یک دانشگاه تازه تاسیس رتبه بسیار خوبی دانست و گفت: این رتبه در ایران با توجه به وجود دانشگاههای برتر جهانی و آسیایی مانند صنعتی شریف، امیر کبیر و اصفهان رتبه خوبی محسوب می شود.

او در ادامه روش تدریس دانشگاه صنعتی کرمانشاه را صرفا آموزشی ندانست و توضیح داد: این دانشگاه در کنار آموزش به سمت کارآفرینی و فن آوری رفته است و به دانشگاه نسل چهارم نزدیک شده یعنی بیشتر توجه خود را به سمت نیاز فن آوری، صنایع و تربیت نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز آنها معطوف کرده است.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه به نیاز ضروری همکاری دانشگاه، صنایع و جامعه برای توسعه اشاره کرد و گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه این پتانسیل و توانایی علمی را دارد که در زمینه توسعه صنایع و عمران منطقه گام‌های برجسته ای بردارد.

گفتنی است امضاء تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه اقلیم کردستان به دلیل غیبت رییس این دانشگاه در نشست امروز به بعدا موکول شد.

دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سال ۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو دارد.

۳۲۰۹/۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =