۲۰۶  مورد خدمات مشاوره‌ای در اورژانس اجتماعی مراغه ارائه شد

مراغه - ایرنا - رییس اداره بهزیستی مراغه گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۰۶  مورد خدمات مشاوره‌ای در اورژانس اجتماعی این شهرستان ارائه شده است.

شهین صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خدمات در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر و خانواده های در معرض آسیب های اجتماعی در ۳ بخش سیار، مشاوره تلفنی و مداخله ارائه شده است.

وی ادامه داد: در بخش سیار اورژانس اجتماعی، برای ۹۰ مورد از آسیب های اجتماعی مشاوره حضوری به خانواده ها ارایه شد.

صادقی اضافه کرد: در این راستا،  برای ۷ مورد همسرآزاری، ۴۰ مورد مشاوره اجتماعی و خانوادگی، ۹ مورد اعتیاد، ۹ مورد متقاضی طلاق، ۱۷ مورد اختلافات خانوادگی، ۴ مورد مشاوره برون سازمانی، ۲ مورد زنان در معرض آسیب، یک مورد فرار از منزل و نیز یک مورد مشکلات توانبخشی مشاوره ارائه شده است.

وی با اشاره به مشاوره های تلفنی اورژانس اجتماعی این شهرستان در ۶ ماهه نخست امسال گفت: در این بخش نیز ۱۰۹ مورد خدمات اجتماعی و مشاوره ای شامل ۸ مورد همسرآزاری، ۴۸ مشاوره اجتماعی، ۱۵ مورد متقاضی طلاق، ۱۵ مورد اختلافات خانوادگی، ۱۱ مورد اعتیاد، ۱۰ مرود مشاوره برون سازمانی و یک مورد معلول آزاری ارائه شده است.

صادقی اضافه کرد: در این مدت همچنین  برای ۲ مورد کودک آزاری، ۲ مورد همسرآزاری و ۳ مورد زنان در معرض آسیب از طریق این اورژانس و با حکم قضائی مداخله اجتماعی انجام شده است.

به گزارش ایرنا، هم اکنون حدود ۱۵ هزار نفر از خدمات اجتماعی و حمایتی بهزیستی در مراغه برخوردار هستند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/۷۴۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =