امسال شاهد استقبال پرشورتر جامعه دانشگاهی از اربعین خواهیم بود

تهران- ایرنا- رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه ها گفت: اربعین فرصت مغتنمی برای فعالیت های فرهنگی است و با توجه به تسهیلات فراهم شده، انتظار استقبال متفاوت و پرشورتری را از مراسم اربعین امسال در بین عموم جامعه و جامعه دانشگاهی داریم.

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی امروز چهارشنبه در سومین نشست سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در محل کتابخانه حبیبی واحد علوم و تحقیقات اظهار کرد: دانشگاه ها باید با حمایت از تشکل های دانشجویی، ارتباط صمیمانه ای با دانشجویان برقرار کنند تا با کشف ایده از کف دانشگاه مدیریت بهینه ای ارائه شود.
رستمی در باره فعالیت های فرهنگی نیز گفت:‌ انجام کار فرهنگی برای افراد مسئول باقیات و صالحات است. فرصت اعمال فرهنگی برای دانشجویان و دانشگاه ارزشمند است.

ایران در حال حاکم کردن نظم جدیدی در منطقه است

وی یادآور شد: افول هژمونی و سیطره و متکلم وحده بودن آمریکا در فضای بین الملل آشکار است، ایران در حال حاضر در حال حاکم کردن نظم در منطقه است، از این رو دشمنان کشور می خواهند کشور را زمین بزنند.

رستمی گفت: در آستانه بزرگ‌ترین پیروزی‌ها هستیم و دشمنان در این شرایط خلع سلاح شده و اسلحه ناامید کردن مردم را در دست گرفته‌اند تا مردم را با ناامیدی در برابر انقلاب و نظام قرار دهند. 

وی خاطر نشان کرد: دشمنان کشور به دنبال ناامیدی مردم از طریق مشکلات معیشتی هستند. تمام بخش های جامعه از جمله دانشگاه ها نیز در حال حاضر با مشکلات اقتصادی رو به رو هستند، اما با تمام این مشکلات باز هم باید در جهت رسیدن به اهداف ارزشمند تلاش کرد.

انتظار استقبال متفاوت جامعه دانشگاهی از مراسم اربعین امسال

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به نزدیکی به زمان اربعین گفت: یکی از مسیرهای جلب برکت، ورود از ابواب آن است. 
وی افزود: امسال انتظار استقبال متفاوت و بهتری از مراسم اربعین در عموم جامعه و هم بخش دانشگاهی می رود. شرکت دانشجویان در مراسم اربعین کار ارزشمند فرهنگی و باقیات صالحات برای مسؤولان و معاونان فرهنگی است.
رستمی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: این بیانه به عنوان دستورالعمل ۴۰ ساله نظام است و نباید درگیر موج‌های خبری شود. بحث اخلاق و معنویت موضوع اصلی فرهنگی است. 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: مجموعه‌هایی که با اخلاق و معنویت جامعه در حال مبارزه هستند، باید معقولانه و مدبرانه کنترل شوند.
به گفته رستمی، رعایت هنجارها، آداب و شئون حضور در دانشگاه‌ها باید مورد تأکید قرار گیرد و شأن حرفه‌ای و مراعات قواعد حرفه‌ای باید مورد توجه باشد.
وی همچنین در پایان درباره ازدواج دانشجویی نیز گفت: ازدواج دانشجویی با تأسیس دفتر نهاد در ستاد دانشگاه آزاد و نظارت بر فضای دانشگاه، حتما مورد اقبال بیشتری قرار می گیرد.

رستیم همچنین خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد در عرصه های فرهنگی و اجتماعی پیشتاز است و در بحث امدادرسانی در سیل اخیر نیز با تمام امکانات و با اراده تمام وارد عرصه عمل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش