۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۶
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83480387
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار گیلان: نظارت بر بازار برای مردم ملموس باشد

 رشت – ایرنا – استاندار گیلان با  اشاره به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس  تاکید کرد که نظارت بر بازار برای مردم ملموس باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارع صبح چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار استان با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش و امنیت روانی مردم گفت:  حفظ حرمت اجتماعی مردم برای ما مهم است و اگر چنانچه کمبود کالایی به ویژه کمبود کالاهای استراتژیک احساس شود ، آرامش و امنیت روانی شهروندان را دچار خدشه می کند.

وی با بیان اینکه تامین کالاهای مورد نیاز مردم و حفظ و تعادل قیمت ها باید مد نظر باشد، تصریح کرد: هر قدر نظارت به ویژه در چنین  فصل هایی  پر رنگ تر باشد، این حس آرامش به مردم بیشتر منتقل می شود .

وی اظهار داشت: نظارت بر بازار با جدیت  و برخورد قاطع و قانونی با متخلفان انجام و نتایج این برخوردها به مردم اطلاع رسانی شود.

زارع با تاکید بر اینکه فرآیند این اقدامات بایستی منجر به آرامش  اجتماعی شود ، خاطر نشان کرد: کسانی که به طور شایسته حقوق مردم را رعایت می کنند  نیز بایستی  حتی در جلسه تنظیم بازار تشویق شوند.

وی با بیان اینکه نظارت دولت در سطح دوم و نظارت عام است، گفت: مردم باید نظارت دقیق بر بازار را حس کنند و این نظارت از اتاق اصناف و بخش خصوصی و سایر دستگاه ها و سازمان های دولتی بایستی شروع شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی نیاز است تمامی دستگاه های دولتی و بخش خصوصی که تامین و توزیع کالاها رابر عهده دارند، با تشریک مساعی نیاز شهروندان  را برآورده سازند.

وی در ادامه با اشاره به پیش بینی  افزایش حدود  ۱۰ درصدی تولید برنج در استان گفت: حدود سه میلیون تن تولید انواع محصولات کشاورزی  را در استان داریم و قطبی قوی در این بخش محسوب می شویم.

وی با اشاره به اینکه افزون بر یکصد هزار واحد صنفی در استان وجود دارد، اظهار داشت:  بیشتر این واحدهای صنفی با مردم همراهی می کنند که بایستی شناسایی و تشویق شوند ضمن اینکه  نهاد هایی همچون تعزیرات و اداره کل استاندارد، نبایستی مماشاتی با متخلفان داشته باشند.

زارع همچنین بر گرفتن سهمیه دفتر و کاغذ دانش اموزان توسط دستگاه های مربوطه تاکید کرد.

زارع در ادامه با گلایه از عدم حضور شهردار رشت در این جلسه  به نیاز شهر رشت به پارکینگ های طبقاتی اشاره و تصریح کرد:  احداث  پارکینگ های طبقاتی برای شهر رشت نیاز است ضمن اینکه نظارت های لازم باید بر پارکینگ های موجود نیز  در شهر رشت و ارائه خدمات  آنها انجام شود.

 وی همچنین با اشاره به افزایش کیفیت شالی کوبی های استان با استفاده از تجهیز و نوسازی های انجام شده ، گفت: اگر چه با اقدامات انجام شده کیفیت تولید برنج افزایش یافته اما بایستی شالی کوبی هایی که تعدادشان محدود اما متخلف هستند، بر خورد قاطع انجام شود.

۷۲۹۶/۲۰۰۷

 

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =