سوریان: شاهد دلاوری‌های ملی‌پوشان در المپیک خواهیم بود

تهران - ایرنا - دارنده هفت مدال طلای کشتی فرنگی جهان و المپیک گفت: با برنامه‌ریزی برای المپیک ۲۰۲۴ به طور قطع اتفاق‌های خوبی خواهد افتاد و همین ملی‌پوشان همت خواهند کرد و در المپیک ۲۰۲۰ نیز شاهد دلاوری‌های آنان خواهیم بود.

«حمید سوریان» نایب رئیس فدراسیون کشتی پس از کسب سه مدال برنز، سه سهمیه المپیک توسط فرنگی‌کاران ایران و عنوان چهارمی در رقابت‌های جهانی درباره عملکرد تیم ملی اظهار داشت: از دلاوری برخی بچه ها لذت بردم که با تمام توان تلاش کردند. امروز بضاعت کشتی فرنگی ما همین است و با توجه به اینکه جوان‌گرایی اتفاق افتاده بود، قبل از حضور در مسابقات تحلیلی که وجود داشت کسب ۲ سهمیه المپیک بود که خدا را شکر ۳ سهمیه به دست آمد. تیم ما سال گذشته یازدهم دنیا شده بود و امسال چهارم شدیم که این پیشرفت قابل تحسین است، امیدوارم با همین جدیت این روند دنبال شود.

قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن ادامه داد: مردم خودشان می‌دانند که وضعیت کشتی فرنگی ما متاسفانه در سال‌های گذشته خوب نبوده و نیازمند زمان است. ان شاالله با برنامه ریزی خوب برای المپیک ۲۰۲۴ قطعاً اتفاق‌های خوبی خواهد افتاد و همین بچه‌ها همت خواهند کرد و در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز شاهد دلاوری این بچه ها و جوان ها هستیم.

دارنده ۶ مدال طلای جهان در پاسخ به این سوال که کدام یک از کشتی‌گیران او را شگفت زده کردند و فراتر از حد انتظار بودند گفت: ملی‌پوشان جوانی که صاحب مدال در جهانی قبل از المپیک شدند کار بزرگی را انجام دادند چرا که همه داشته‌های کشتی دنیا در این مسابقات حضور داشتند. «علیرضا نجاتی» به معنای واقعی خوب کشتی گرفت، امیدوارم با این روند رو به رشدی که طی کرده و پس از موفقیت در رده سنی جوانان بلافاصله در رده بزرگسالان میان همه ستاره‌های دنیا به این زیبایی با شکست قهرمانان نامدار صاحب مدال برنز شده ادامه داشته باشد و  بتواند در المپیک نیز صاحب مدال خوبی شود.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران یادآور شد: «محمد هادی ساروی» علی رغم آنکه نتوانست مدال کسب کند اما عملکرد مطلوبی داشت. «محمد علی گرایی» استحقاق این را داشت که مدال خوشرنگ‌تری کسب کند. «سعید عبدولی» نیز شایستگی کسب مدال طلا را داشت.

سوریان تصریح کرد: در مجموع همه بچه‌ها جنگیدند اما برخی فرنگی‌کاران به دلیل کم تجربگی نتوانستند بر محیط مسابقات بزرگسالان غلبه کنند که امیدوارم با تسط بیشتر و آمادگی ذهنی بهتر در مسابقات بزرگ بعدی بتوانند برای کشور عزیزمان مدال کسب کنند.

نایب رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: قهرمانان بزرگ دیگری را هم داریم که متأسفانه به دلیل آسیب‌دیدگی آنها را در این مسابقات در اختیار نداشتیم و امیدوار هستیم از دل رقابت خیلی خوب و در عین حال تلاشی که در ۱۰ ماه آینده انجام می‌شود در المپیک شاهد روزهای خوبی باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =