۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 913
کد خبر: 83480363
۰ نفر

برچسب‌ها

پرداخت بهای خرید تضمینی گندم در کردستان به ۹۵ درصد رسید

سنندج - ایرنا - ۹۵ درصد بهره‌برداران کردستانی که محصول گندم خود را به مراکز خرید تضمینی دولتی در این استان تحویل داده‌اند پول (بهای گندم فروخته شده) را دریافت کردند.

نماینده شرکت بازرگانی دولتی ایران در کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون حدود ۷۲۶ هزار تُن گندم در این استان خریداری شده که ۷۲۵ هزار تُن از این میزان در سامانه بانک کشاورزی به ثبت رسیده است.

جمال صالحی افزود: ارزش گندم ثبت شده در سامانه بانک به میزان ۱۲ هزار و ۵۵۷ میلیارد ریال بود که تاکنون حدود ۹۵ درصد از این مبلغ شامل ۱۱ هزار و ۹۲۶ میلیارد ریال به حساب بهره برداران واریز شده است.

وی مانده مطالبات گندمکاران کردستانی از دولت را ۶۹۲ میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: دولت در سال جاری به منظور حمایت از تولید کنندگان برای هر تُن محصول تحویلی از سوی بهره برداران به مراکز بخش خصوص ۱۵۰ هزار ریال و مراکز بخش دولتی ۲۵۰ هزار ریال به کشاورزان بابت کرایه حمل پرداخت می کند.

صالحی اضافه کرد: از محل کمک‌های دولت برای حمل گندم به بهره برداران این استان که محصول خود را به مراکز نگهداری و سیلوهای دولتی تحویل داده‌اند ۷۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

امسال گندم در بیش از ۹۳ مرکز محصول مازاد بر نیاز گندمکاران این استان به صورت تضمینی خریداری شد که ۷۳ مورد از این مراکز را سازمان تعاون روستایی کردستان تجهیز و راه اندازی کرده است.

روند خرید محصول در این مراکز تا ۳۱ شهریور ادامه دارد.

در سال جاری ۵۷۲ هزار هکتار از مزارع این استان زیر کشت گندم رفته است.

۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =