۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83480303
۰ نفر

برچسب‌ها

گل‌گهر سیرجان در تولید گندله و کنستانتره صدرنشین کشور شد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان از صدرنشینی این شرکت در تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن بین شرکت‌های معدنی کشور خبر داد و گفت: این شرکت ۶.۷ میلیون تن کنسانتره و پنج میلیون تن گندله در پنج ماه ابتدای سال ۹۸ تولید کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، جمشید ملارحمان در جمع کارکنان این شرکت افزود: تولید کنسانتره سنگ آهن کشور در پنج ماه ابتدای امسال به بیش از ۱۹.۷ میلیون تن رسید که شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با تولید ۶.۷ میلیون تن،‌ بیشترین سهم تولید را  داشته است، این شرکت همچنین بالاترین سهم در تولید گندله سنگ آهن را نیز در اختیار دارد.

وی اظهار داشت: میزان تولید این ماده معدنی در کشور تا پایان مرداد ماه ۱۳۹۸ از ۱۹ میلیون و ۷۵۲هزار تن فراتر رفت که در این میان، گل‌گهر با رشد تولید ۲ درصدی صدرنشین تولید کنسانتره سنگ آهن شد.
میزان کل تولید گل‌گهر از آغاز فروردین تا شهریورماه رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان با بیان اینکه طی این مدت تولید کنسانتره سنگ آهن چادرملو به ۴ میلیون و ۲۶۷ هزار تن و سنگ آهن مرکزی به ۲.۱ میلیون تن رسید گفت: میزان تولید چادرملو با رشد ۱۵درصدی همراه شد و سنگ آهن مرکزی کاهش ۷درصدی را تجربه کرد.
وی افزود: از سوی دیگر تولید گندله آهن نیز در مدت مورد بررسی از ۱۷.۶ میلیون تن عبور کرد، در این بخش نیز گل‌گهر پیشتاز بود و اندکی بیش از ۵ میلیون تن گندله تولید کرده‌است.
پس از گل‌گهر سیرجان، شرکت فولاد مبارکه با تولید بیش از ۳ میلیون تن، فولاد خوزستان با تولید ۲ میلیون و ۶۹۶ هزار تن، میدکو با تولید ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تن و چادرملو با ۱.۷ میلیون تن به ترتیب بیشترین سهم در تولید این ماده معدنی را داشته‌اند.

۷۴۲۰ / ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =