مجادله لفظی ترامپ با یکی از حامیان خود بر سر ایران

تهران – ایرنا – "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا در پی انتقاد یکی از حامیان مهم خود نسبت به نحوه رفتارش در قبال ایران، او را فاقد درک لازم خواند.

لیندسی گراهام سناتور ایالت کارولینای جنوبی سه شنبه شب در پی تحولات اخیر منطقه خاورمیانه و نامشخص بودن پاسخ ترامپ به این تحولات، رئیس جمهوری آمریکا را مورد انتقاد قرار داد.

وی که ریاست"کمیته قضایی سنا"ی آمریکا را نیز عهده دار بوده و از حامیان اصلی ترامپ محسوب می شود، در توئیتی درانتقاد از ترامپ نوشت: پاسخی که توسط رئیس جمهوری در ارتباط با سرنگونی یک (فروند) پهپاد آمریکایی داده شد، از سوی ایران کاملا به عنوان نشانه ای از ضعف تلقی شد.

ترامپ در پاسخ به این توئیت نوشت: نخیر (آقای) لیندسی؛ آن نشانه ای از "تحکم" (قدرت) بود که برخی افراد درست آن را درک نکرده و نمی فهمند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا دراین باره نوشت:پاسخی که ترامپ داد در حقیقت حمله به فهم و شعور بود و بیانگر این موضوع است که برخی افراد به سادگی از فهم رویکرد وی با ایران مطلع نیستند.

یگان پهپادی ارتش وکمیته‌های مردمی یمن روز شنبه ۲۳ شهریور ماه در عملیاتی با عنوان "توازن بازدارندگی دوم "پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" وابسته به شرکت نفتی "آرامکو" عربستان را هدف ۱۰ پهپاد خود قرار داد.

 دو  پالایشگاه بقیق و خریص به ترتیب در ۷۰ و ۲۷۰ کیلومتری ظهران در شرق عربستان و درجنوب خلیج فارس  واقع هستند.

در پی این حملات، حدود ۵۰ درصد از صادرات نفت خام عربستان به بازارهای جهانی متوقف شد.

وپام **۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =