ایران اسلامی با صدور آرمان های الهی خواب مستکبران را پریشان کرده است

ایلام - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه امیرالمونین (ع) ایلام گفت: ایران اسلامی به جای کارزار نظامی با صدور ارزش ها و آرمان های نظام و شهدا به دیگر نقاط جهان و تاسی ملت های آزادی خواه به جنگ دنیای استکبار و زر و زور رفته است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ قدرت اله کریمیان روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسب گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دشمن از همان بدو پیروزی انقلاب به طرق مختلف از جمله ایجاد تفرقه قومیتی، فتنه، ترور، جنگ تحمیلی، تحریم، فشارهای اقتصادی، جنگ نرم رسانه ای و شبیخون فرهنگی، اجماع های جهانی، تولید برنامه های مبتذل ماهواره ای و اینترنتی و ... سعی داشته و دارد که به ایران اسلامی ضربه بزند.

وی افزود: اما این فشارها و دسیسه های دشمنان به مدد هوشیاری های دوراندیشانه رهبری، احساس مسئولیت خدمتگزاران نظام و نیز اعتماد و وفاداری مردم به رهبری و انقلاب باعث شده که دشمن همیشه در تحقق اهداف و سیاست های خود در ایران ناکام بماند. 

جانشین فرمانده سپاه امیرالمونین (ع) ایلام یادآور شد: تمام تلاش و هراس دشمنان از نفوذ اقتدار ایران در منطقه و الگوگیری ملت ها و حکام کشورهای اسلامی و دیگر کشورهای آزادی خواه جهان از راهبردهای دشمن ستیزانه انقلاب اسلامی و پرچمداری استقامت کشورمان در برابر ظالمان و صدور دانش نظامی و دفاعی از سوی ایران به جبهه های مقاومت است.

 کریمیان تاکید کرد: جهان کنونی و بویژه کشورهای منطقه مقهور عظمت و اقتدار انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف شده اند و ایران قلب تپنده منطقه خاورمیانه ، کریدور ارتباطی، نقطه اتصال شرق و غرب و دارای ظرفیت های عظیم نفت، گاز، معادن، مرز آبی و خاکی، دانش نظامی و دفاعی و از همه مهمتر نیروی انسانی خلاق و متعهد است.

وی با اشاره به تحریم های جبهه استکبار علیه ایران گفت: تحریم ها در واقع از نقاط ضعف به نقاط قوت و فرصت برای ایران تبدیل شده اند چرا که با استفاده از فرصت تحریم خوداتکایی و خودباوری و نیز کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و کشورهای بیگانه شکل گرفته است.

کریمیان افزود: تجارب حاصل از دفاع مقدس، تقویت روحیه خودباوری، تاسی و الگوپذیری از نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع)، ترویج و اعتقاد به شهادت طلبی و ... از جمله شاخص های مهمی است که ایران را به یک کشور مقتدر و تاثیرگذار در معادلات جهانی تبدیل کرد.

** دفاع مقدس یک گنجینه تمام نشدنی است

جانشین فرمانده سپاه استان ایلام اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری دفاع مقدس یک گنجینه تمام نشدنی و استخراج نشده از تمام ارزش ها و مکارم انسانی است که میزان ناگفته ها و ناشناخته های آن بسیار بیشتر از موارد مطروحه پرداخته شده در این مورد است.

وی یادآور شد: بیان درست و شفاف داشته های انقلاب و با رعایت مصلحت نظام باعث دلگرمی و امیدواری بیشتر مردم و یاس و سرخوردگی دشمنان و خنثی شدن دسیسه های آنها می شود چرا که هدف اصلی جبهه استکبار مایوس کردن مردم از انقلاب و دستاوردهای جنگ تحمیلی و عادی کردن دفاع مقدس در بین اقشار مختلف جامعه است.

** اجرای ۶۷۵ برنامه در  هفته دفاع مقدس

سرهنگ کریمیان با یادآوری اینکه شعار هفته دفاع مقدس امسال (ما پیروزیم) تعیین شده است، است.گفت: در هفته دفاع مقدس ۶۰ عنوان سرفصل با تعداد ۶۷۵ برنامه در کل استان ایلام اجرا می شود که امسال سعی شده از ایده های خلاقانه و بکر استفاده و در کنار ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس  از دیدگاه های کسانی مانند جوانان و نوجوانان که جنگ تحمیلی را درک نکرده اند یا از نزدیک با آن درگیر نبوده اند، استفاده شود.

وی برگزاری رژه خودرویی نیروهای مسلح در اولین روز از هفته دفاع مقدس، بازدید از خانواده های ۳۰۰ شهید، نواختن زنگ مقاومت در اولین روز از مهرماه و بازگشایی مدارس، بزرگداشت فرماندهان شهید، بهره برداری از ۱۰۹ طرح عمرانی، ۵۹ پروژه محرومیت زدایی، ۵۰ فعالیت اقتصاد مقاومتی، غبارروبی مزار شهدای گمنام، بازسازی عملیات محرم به مدت ۲ شب در بوستان جنگلی چقاسبز با حضور آحاد مردم را از جمله مراسم های هفته دفاع مقدس در استان ایلام برشمرد.

وی افزود: اعزام ۲۴ تیم امدادی بهداشتی به نقاط محروم، برگزاری ۱۸ یادواره شهدا، ایجاد میزخدمت توسط بسیج جامعه کارمندی در نقاط محروم، برگزاری کارگاه آموزش پدافند غیرعامل، ایجاد حلقه های صالحین در روز جمعه و قبل از شروع نماز جمعه در استان، نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس، ارسال پیامک با موضوع جنگ تحمیلی به مردم، تجلیل از سربازان مدافع حرم، اجرای طرح هر کاسب یک دانش اموز نیازمند، تجلیل از شهدای زن و شهیدان جاویدالاثر از دیگر برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس در استان ایلام است.

به گزارش ایرنا، در تقویم ملی از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه به نام هفته گرامیداشت دفاع مقدس نامگذاری شده است.

استان ایلام در طول جنگ تحمیلی سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانبار و بیش از ۳۰۰ نفر آزاده را در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

۷۱۷۲/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =