۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۸
کد خبرنگار: 2749
کد خبر: 83480269
۰ نفر

برچسب‌ها

کنترل بازار مصرف مواد مخدر در لرستان ضروری است

خرم‎آباد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان گفت: کنترل و کاهش بازار مصرف مواد مخدر در لرستان ضرورت دارد، زیرا حوزه مقابله توسط دستگاه های امنیتی و انتظامی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، محمود ثمینی روز چهارشنبه در نشست شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: پدیده شوم مواد مخدر یک پدیده جهانی است و در کشور با شکل گیری انقلاب چند درجه بیشتر از دیگر کشورها پرداخته شده است.

وی گفت: سوداگران مرگ به بشریت فکر نمی کنند و به دنبال منافع خود هستند همچنین استکبار جهانی و سرویس های جاسوسی بیگانه دخیل بوده و به سوداگران به ورود مواد به ایران کمک می کنند.

وی ادامه داد: از هر راهی که می خواستند به کشور ضربه بزنند با شکست مواجه شده و به دنبال درگیر کردن جوانان با مواد مخدر هستند.

وی افزود: مقابله و مبارزه با مواد مخدر یک اصل می باشد و در حال انجام بوده و شهدای بسیاری در این راه تقدیم شده و این مبارزه باشدت نسبت به گذشته ادامه دارد.

ثمینی گفت: باید خریداران مواد را کاهش دهیم و در بحث درمان هزینه های بسیاری انجام شده است.

وی ادامه داد: معتادین چهره شهرها را برهم زده و مزاحمت هایی را برای مردم ایجاد می کنند، هزینه های بالایی برای نگهداری آنها انجام می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان اضافه کرد: باید تمام تلاش خود را در پیشگیری جامعه به مواد مخدر در حوزه های مختلف انجام دهیم همچنین اگر هزینه هایی در راستای پیشگیری باید صورت گیرد و هزینه های درمان نیز کاهش می یابد.

ثمینی بیان کرد: از ابتلای جامعه به مواد مخدر جلوگیری کرد و در این راستا باید آگاه رسانی، آموزش و اطلاع رسانی به خانواده ها در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی از وظایف شهرداری ها نقاط آسیب را شناسایی و خانه های فرهنگ را افزایش دهند و از توانایی های دستگاه های متولی استفاده کرد.

وی افزود: در این خانه های فرهنگ که می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری داشته باشد باید آموزش مدنظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: بازار مصرف مواد مخدر را باید در لرستان کنترل و کاهش دهیم چراکه حوزه مقابله توسط دستگاه های امنیتی و انتظامی درحال انجام است.

ثمینی گفت: تمامی دستگاه ها و نهادها مکلف به همکاری با شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در لرستان هستند همچنین مدیران دستگاه باید شخصا در این نشست شرکت کنند همچنین هیچکس حق ندارد مخالف تصمیم ستاد عمل کند.

ثمینی بیان کرد: ضربه زدن به اموال قاچاقچیان دیگران را مجبور می کند که در این حوزه ورود پیدا نکنند.

وی اضافه کرد: ساماندهی معتادین متجاهری که به بیماری های عفونی و سایر بیماری ها مبتلا هستند باید در دستور کار قرار گیرد و از ضروریات می باشد چراکه ممکن است مزاحمت هایی را برای افراد جامعه بوجود می آورند.

وی بیان کرد: در بخش شورای هماهنگی و مبارزه با مواد مخدر این خطر باید همچنان تازگی داشته باشد چراکه هیچ خانواده ای مصون نیست و باید در این راستا جدی برخورد کنیم.

وی افزود: باید فضای فرهنگی را به گونه ای فراهم کنیم که این آسیب رخ ندهد.

۳۲۱۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =