۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۶
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83480265
۰ نفر

برچسب‌ها

گام اول ملی‌پوشان فوتبال نوجوانان برای فتح آسیا

همدان- ایرنا- تیم ملی کشورمان در حالی از امشب بازی های رسمی خود را در مقدماتی فوتبال نوجوانان آسیا آغاز می کند که هدف آنها قهرمانی در قاره کهن و رسیدن به سهمیه جام جهانی است.

مسابقات گروه سوم از مرحله مقدماتی فوتبال قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا از امشب با برگزاری ۲ دیدار در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج همدان آغاز می شود.

بر اساس اعلام برنامه بازی‌ها، تیم‌های افغانستان و فلسطین از ساعت ۱۶:۴۵ امروز چهارشنبه به میدان می‌روند و سپس تیم ملی کشورمان از ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه پذیرای مالدیو است.

ملی پوشان کشورمان پس از ۲ هفته تمرین آماده سازی در همدان به خوبی با شرایط آب و هوایی و زمین مسابقه آشنایی دارند و امشب قرار است برابر تیمی صف آرایی کنند که از سرمربی باتجربه و مسلط بر فوتبال ایران برخوردار است.

محمد نظام سرمربی تیم نوجوانان مالدیو سال ها به عنوان سرمربی بزرگسالان این کشور فعالیت داشت و چندین بار نیز با سفر به تهران مقابل تیم ملی کشورمان قرار گرفت.

وی با تسلط بر شیوه بازی تاکتیکی و سبک فوتبال ایران، تیمش را آماده این بازی سخت می داند.

سرمربی مالدیو در مصاحبه خبری خود نیز اشاره کرد که بازی با تیم ملی کشورمان به نسبت فلسطین و افغانستان سخت تر است؛ با این حال وی ساختار تاکتیکی تیمش را هماهنگ و در سطح مطلوب برای مقابله با تیم ایران می داند.

مالدیو به تازگی در سطح فوتبال پایه در حال برنامه ریزی و سرمایه گذاری است و سرمربی نوجوانان این کشور نیز صعود از این مرحله مسابقات را هدف اصلی خود می داند.

آنها پیش از حضور در همدان بازی دوستانه مقابل چین برگزار کردند که متحمل شکست پرگل برابر همتای شرق نشین خود شدند.

این تیم به لحاظ قامت در سطح کشورمان نیست اما نشان داده که از بازیکنان تکنیکی و سرعتی برخوردار است.

بازیکنان مالدیو در ضدحمله بسیار پرسرعت نشان می دهند و هیچ بعید نیست که باتوجه به نوع تمریناتی که داشته اند، مقابل ایران تاکتیک دفاعی و چشم دوختن به ضد حملات را طراحی کنند.

نخستین آزمون رسمی برای شاگردان عبدی

شاگردان حسین عبدی نیز پس از چند ماه تمرین و انجام بازی های تدارکاتی مناسب گام به این دوره از مسابقات می گذارند.

برتری آنها برابر تیم ملی عراق نشان داد که عیار تیم ملی با آنچه که برخی منتقدان به ضعیف بودن ترکیب ملی پوشان اشاره داشتند، مغایر است و تیمی از بهترین ها برای تصاحب قهرمانی در قاره کهن جمع شده اند.

آخرین بازی تدارکاتی تیم ملی برابر تیم ملی عراق نشان از آمادگی و هماهنگی مطلوب تیم تحت هدایت حسین عبدی در تمامی نقاط زمین دارد.

هر چند روی کاغذ تیم ملی کشورمان در مقایسه با سایر حریفان این گروه تیم برتر و شانس اول صعود محسوب می شود اما حسین عبدی هر سه حریف را قدرتمند و غیرقابل پیش بینی می داند.

شکست تیم ملی در تورنمنت کافا مقابل افغانستان که هم گروه ایران در این مرحله از مسابقات مقدماتی فوتبال آسیا است، انگیزه مضاعف را در بین آنها برای مقابله با ملی پوشان نوجوان کشورمان ایجاد کرده است.

با این حال سرمربی تیم ملی کشورمان تاکید بر تمرکز بازی به بازی دارد و برای او عبور از سد مالدیو در بازی امشب مهم است.

عبدی به این نکته اشاره می کند که شناخت لازم از تیم های هم گروه وجود دارد و فقط با انجام بازی های امشب می توان شناخت نسبی از تیم ها پیدا کرد.

با این حال نمی توان از این موضوع گذشت که سرمربی تیم ملی بازی مقابل افغانستان را سخت تر از دیدار برابر فلسطین و مالدیو نداند به خصوص اینکه تیم مقابل از چند بازیکن دو تابعیتی استفاده می کنند که در لیگ های اروپایی توپ می زنند.

سرمربی تیم ملی کشورمان برای بازی امشب ترکیب هجومی را به میدان خواهد فرستاد و در اندیشه برتری با گل های بیشتر است.

با این وجود بازی های روز نخست به طور قطع با جانب احتیاط از سوی تیم های شرکت کننده همراه خواهد بود و شاید به آن اندازه که انتظار می رود، دلچسب نباشد.

مسابقات گروه سوم از مرحله مقدماتی فوتبال قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا از امروز تا ۳۱ شهریور ماه جاری به میزبانی شهر همدان برگزار می‌شود.

بر اساس قرعه کشی انجام شده تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان در گروه سوم مسابقات میزبان تیم‌های افغانستان، فلسطین و مالدیو است.

برترین تیم‌های ۱۱ گروه این مسابقات به صورت مستقیم راهی مرحله نهایی می‌شوند و از میان برترین تیم‌های دوم گروه‌ها نیز، چهار تیم به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد.

۷۵۲۰/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =