۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83480231
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰۰ سبدغذایی بین مادران باردار میرجاوه توزیع شد

زاهدان- ایرنا- مسئول دفتر بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰۰ سبدغذایی در قالب طرح ارتقای سلامت این نهاد بین مادران باردار و شیرده دچار سوتغذیه میرجاوه توزیع شد.

آرشام هنرکار روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این برنامه به منظور رفع نیازهای تغذیه‌ای و جلوگیری از عوارض ناشی از سوتغذیه از سوی بنیاد علوی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرا شد.

وی با اشاره به نحوه انتخاب این مادران بیان کرد: مادران باردار و شیرده بر اساس پنج شاخص وزن‌گیری نامطلوب، چندقلوزایی، هموگلوبین پایین و وزن پایین مادر در زمان شروع بارداری توسط مراکز بهداشت پایش می‌شوند و چنانچه مادران باردار و شیرده درگیر هر یک از این شاخص‌ها باشد مشمول دریافت سبد غذایی می‌شوند.

مسئول دفتر بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت:سبد غذایی این طرح شامل برنج، ماکارونی، بلغور جو، عدس، لوبیا، نخود، لپه، سویا، لوبیا قرمز، مرغ و روغن مایع است که هر ۲ ماه یک بار میان مادران توزیع می‌شود.

وی تاکید کرد: دوران بارداری از مراحل بسیار حساس و طلایی به شمار رفته که اگر به نیازهای آن پاسخ لازم داده نشود کودکان متولد شده با مشکلات زیادی در آینده مواجه خواهند شد.

به گزارش ایرنا میرجاوه در ۷۵ کیلومتری شرق زاهدان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =