نسخه نویسی الکترونیکی در البرز کلید خورد

کرج - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان البرز اعلام کرد که برای پیشگیری از اشتباه در قرائت نسخه‌های دست نویس، نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی این استان کلید خورد.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید جوانشیر روز چهارشنبه در نشست مشترک با عزیز اکبریان نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در راستای تحقق دولت الکترونیک طرح نسخه نویسی الکترونیک و  حذف دفترچه درمانی در این استان به اجرا درآمده است.

وی بیان داشت: رسیدگی الکترونیکی به اسناد پزشکی یکی دیگر از طرح‌ها برای تسریع در امور و دقت در انجام کارهای بیمه‌ای است که در این استان اجرایی شد.

جوانشیر با اشاره به بدهی ۲۲۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت البرز به مراکز درمانی طرف قرارداد گفت که امسال ۱۷۰ میلیارد تومان این بدهی پرداخت شده است.

 بخش عمده این بدهی متعلق به سال ۹۷ بود که تسویه حساب شد.

وی ادامه داد: سال ۹۷  حدود ۶۰ درصد هزینه‌های درمانی متعلق به بیمارستان‌های دانشگاهی و ۴۰ درصد غیردانشگاهی بوده است که شامل ۵۲ درصد بستری و ۴۸ درصد هزینه سرپایی است .

جوانشیرگفت : ۸۰ درصد هزینه درمانی بیمه شدگان بیمه سلامت البرز به مراکز دولتی و ۲۰ درصد به مراکز خصوصی پرداخت شده است.

وی بیان داشت : امسال طرح بیمه ۲۴ هزارمددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در البرز اجرایی شده که تاکنون ۱۲ هزار مددجو دفترچه ویژه درمانی دریافت کرده اند.

۴۳۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت البرز هستند.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =