۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۷
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83480226
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

  آتش سوزی بادامستان طارم مهار شد

زنجان - ایرنا - آتش سوزی بادامستان "روستای تفتان" طارم که از ظهر روز گذشته در محدوه کمتری آغاز و به تدریج گسترش یافته بود؛ با تلاش نیروهای استانی و شهرستانی بامداد امروز /چهارشنبه/ مهار شد.

 مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس با توجه به گستردگی آتش سوزی بادامستان طارم ۶۰۰ نفر از نیروهای استانی و شهرستانی بکار گیری شدند که خوشبختانه در ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد امروز/چهارشنبه/ مهار شد.

توحید سلیمی گفت: در این حادثه ۱۵۰ نفر از نیروهای شهرستانی و ۴۵۰ نفر از نیروهای شهر زنجان برا ی شتاب بخشی در مهار آتش،  به منطقه اعزام شده بودند که نقش نیروهای مردمی نیز بسیار چشمگیرتر بود.

وی اظهار داشت: با اقدامات انجام گرفته ۱۶۰ نفر از نیروهای ارتش و سپاه استان، ۶۰ نفر از اداره کل منابع طبیعی، ۳۰ نفر  از جهاد کشاورز، ۱۵ نفر از اداره کل راهداری  حمل و نقل جاده ای  به محل اعزام  شدند.

این مسئول ادامه داد: با توجه به قانون شهری شهرداری فقط ملزم به انجام عملیات در محدوه حریم شهری است اما بنا بر دستور استاندار زنجان ۱۵۰ نفر از نیروهای شهرداری زنجان نیز با امکانات و تجهیزات خود حدود نیمههای شب به محل حادثه رسیدند که  نقش بسزایی در تسریع عملیات امداد رسانی داشت.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر نمی توان بر آورد دقیقی از میزان خسارات وارد شدده مراتع بادامستان طارم را اعلام کرد  که این کار مهم از طریق عکس های هوایی و یا بصورت جی پی اس انجام خواهد گرفت.

سلیمی خاطرنشان کرد: مدیریت بحران این استان با توجه به مهار آتش سوزی وضعیت را از طریق متولیان مربوطه در طارم پیگیری می کند و در ستاد پیشگیری و هماهنگی فرماندهی عملیات درپاسخ به بحران نیز این موضوع  در دستور کار قرار خواهد گرفت.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =