۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83480225
۰ نفر

برچسب‌ها

کوتاه قامتان کرمانی زیر سایه خورشید

کرمان - ایرنا - ۲ برادر کوتاه قامت کرمانی با همت استاندار خراسان رضوی زیر سایه خورشید عطوفت و مهربانی علاوه بر در آغوش گرفتن ضریح ضامن آهو به برخی از آرزوها و نداشته هایشان دست یافتند.

به گزارش ایرنا، محمدحسین و مرتضی پرکاس دو برادر کوتاه قامت کرمانی هستند که به ترتیب با ۵۰ و ۳۱ سال سن و ۶۸ و ۷۰ سانتی متر قد بعد از طرح آرزویشان در قالب زیارت ضریح مطهر امام هشتم شیعیان جهان و انتشار آن از طریق خبرگزاری جمهوری اسلامی و شبکه مجازی از طرف استاندار خراسان رضوی فراخوانده شدند.

دیداری که برای محمدحسین و مرتضی سراسر خیر و برکت بود.

برادران کوتاه قامت کرمانی بعد از پابوسی امام رضا (ع) با وزیر کشور که برای شرکت در نشست اقتصاد مقاومتی عازم این استان شده بود دیدار و گفت و گویی صمیمانه کردند.

رحمانی فضلی در این دیدار به منظور تامین مسکن و ویلچر برقی این افراد قول مساعد داد و خبر این دیدار از رسانه های مختلف بویژه اخبار ۲۰ و ۳۰ پخش شد.

استاندار خراسان رضوی نیز اقدامات شایسته ای از جمله تامین هزینه سفر و اقامت و گشت و گذار دو برادر کوتاه قامت کرمانی را تامین کرد.

همچنین صنف شیرینی سازان مشهد نیز بعد از اطلاع از حضور دو برادر کوتاه قامت در این استان از آنها برای حضور در ضیافتی دعوت کرد.

محمدحسین و مرتضی در صنف شیرینی سازان مشهد با کیک بزرگی که مصور به چهره آنها در حال سلام دادن به امام رضا ع بود ذوق زده و خوشحال شدند.   

صنف شیرینی سازان مشهد با تقدیم سفر کربلا به برادران کوتاه  قامت اشک محمد حسین را که مداح اهال بین عصمت و طهارت است در آورد.

کوتاه قامت‌ترین مرد ایران و برادرش به سرپرستی عمه خود در نهایت فقر و تنگدستی در کرمان زندگی می کنند و آرزوی زیارت حرم امام مهربانی‌ها را داشتند که بعد از اعلام آن توسط خبرنگار ایرنا و اعلام حمایت و دعوت استاندار خراسان رضوی به مشهد سفر کردند.  

وزیر کشور به منظور رفع مشکلات این دو برادر کوتاه قد کرمانی قول مساعد داد.

بدن محمدحسین کوتاه قدترین مرد ایران کاملا غضروفی است و از راه رفتن ناتوان است. وی مداح اهل بیت عصمت و طهارت نیز است و عشق به امام رضا در او به حدی است که با شنیدن نام امام مهربانی‌ها ناخواسته اشک می ریزد.

اهالی دیار کریمان بعد از دیدن پست اینستاگرامی خبرنگار ایرنا، برای عزیمت این دوبرادر به مشهد مقدس و همچنین خرید ویلچر کمک مالی کردند.

 و خدایی که در این نزدیکی است...

گزارش : نجمه حسنی

۳۰۲۹/ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =