بهسازی باند دوم فرودگاه بین‌المللی تبریز آغاز شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: عملیات بهسازی و تعمیرات اساسی باند دوم فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رامین آذری سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تصمیم با توجه به نیاز مبرم این باند برای بهسازی اتخاذ شده و در مدت اجرای این طرح، باند دوم فرودگاه تبریز حدود ۴۵ روز بسته است و همه پروازهای آن از باند اصلی (باند بتنی) انجام می شود.

وی با بیان اینکه طول باند دوم فرودگاه تبریز ۳ هزار و ۷۵۷ متر  و عرض آن ۴۵ متر است، اظهار داشت: میزان تراش آسفالت این باند در اجرای این طرح ۳ هزار مترمکعب است و پس از این کار عملیات آسفالت ریزی به میزان ۷ هزار و ۲۰۰ تن آغاز می شود.

آذری، ادامه داد: طرح بهسازی و تعمیرات اساسی باند دوم فرودگاه تبریز با نظارت اداره کل فرودگاه های استان و با بیش از ۲۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اجرا می شود.

فرودگاه تبریز در سال ۱۳۲۹ با مأموریت ارائه خدمات هوائی، پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای، آموزشی و نظامی برای مسافرین، متقاضیان و سایر ارگان‌های کشوری و تحت نظارت ضوابط سازمان جهانی هوانوردی موسوم به ایکائو به بهره برداری رسید.

۸۰۲۳/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =