آیت‌الله نوری همدانی: تحریم‌ها نباید مانع رفع مشکلات شود

قم – ایرنا – آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: ما هیچ‌وقت نمی‌گوییم تحریم خوب است بلکه تحریم را بلا می‌دانیم اما نباید آن را بهانه کنیم و کاری برای رفع مشکلات مردم انجام ندهیم.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز خبر حوزه، وی در دیدار رئیس و جمعی از مسئولان مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تصریح کرد: خداوند امکانات بسیاری به کشور ما داده و اگر بتوانیم از همه این امکانات به‌خوبی استفاده کنیم مشکلات ما حل می‌شود و تحریم اثری نخواهد داشت.

وی افزود: معارف و برنامه‌های اسلام طوری تنظیم‌شده‌ که اگر در جامعه اجرایی شود بسیاری از مشکلات اقتصادی نیز رفع می‌شود و یکی از این برنامه‌ها مساله انفال است.

آیت‌الله نوری همدانی بابیان اینکه باید تلاش شود مساله انفال در جامعه زنده شود، تصریح کرد: اگر حقی که برای پیامبر اکرم(ص) و بعد برای امام(ع) و بعد ولی‌فقیه است احیا شود هیچ فقیری در کشور باقی نمی‌ماند.

وی گفت: حوزه علمیه باید برای اجرای قوانین اسلام تلاش کند و به مجلس و دیگران بگوید که فقه ما این‌گونه است و آن را تبیین و مطالبه کند.

وی در ادامه با قدردانی از فعالیت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: خدمت به طلاب و روحانیان و رفع مشکلات آنان توفیقی است که خداوند به شما داده و باید قدردان آن باشید.

این مرجع تقلید بیان کرد: خدمات شما در رفع مشکلات طلاب بسیار تاثیرگذار است و شکی در ارزش خدمات شما نیست و بیان ما آن‌قدر قدرت ندارد که اهمیت و ارزش کار شما را بیان کند.

۱۱۷۵ / ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =