دمای سیستان و بلوچستان ۶ درجه گرمتر می‌شود

زاهدان- ایرنا- رئیس‌گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از امروز چهارشنبه روند افزایش چهار تا ۶ درجه‌ای دما در نیمه شمالی این استان آغاز می‌شود.

علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با کاهش جریانات شمالی و بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از امروز روند افزایش دما در نیمه شمالی استان آغاز می‌شود به طوریکه انتظار می‌رود در برخی مناطق دمای هوا تا ۶ درجه گرمتر شود.
وی ادامه داد: زاهدان نیز در روزهای آینده شاهد افزایش دما خواهد بود به طوریکه پیش‌بینی می‌شود دمای این شهر به محدوده ۳۶ درجه سلسیوس برسد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در زابل و برخی نواحی شمال استان نیز انتظار می‌رود دمای هوا در جمعه پیش رو به بیش از ۴۰ درجه سلسیوس برسد.
وی خاطرنشان کرد: این شرایط در حالیست که برخلاف مناطق نیمه شمالی سیستان و بلوچستان هوای نیمه جنوبی در روزهای آینده خنک‌تر پیش‌بینی می‌شود.
ملاشاهی در باره وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان گفت: از بعدازظهر دیروز از شدت وزش باد در شمال این استان کاسته شده و انتظار می‌رود این شرایط تا یکشنبه هفته آینده ادامه داشته باشد.
وی به شرایط جوی نواحی جنوبی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود:در سواحل غربی استان در برخی ساعات روز وزش باد و گردوخاک  پیش بینی می‌شود.

۹۹۰۸**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =