۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۶
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83480087
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای سه منطقه مشهد آلوده است

مشهد- ایرنا- میانگین شاخص کیفیت هوای روز چهارشنبه در سه منطقه کلانشهر مشهد به دلیل افزایش حجم آلاینده ها در وضعیت هشدار قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: شاخص کیفیت هوا در منطقه سجاد با ۱۴۱، خیام جنوبی با ۱۳۸ و چمن با ۱۰۹ ای.کیو.آی بالاتر از حد مجاز و در وضعیت آلوده است.

تورج همتی با بیان اینکه میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد صبح امروز با افزایش چشمگیر نسبت به دیروز به ۹۳ ای.کیو.آی رسیده و در آستانه وضعیت آلوده قرار دارد افزود: کیفیت هوا در چهار منطقه دیگر مشهد در وضعیت پاک و در ۱۶ ایستگاه دیگر این کلانشهر در وضعیت سالم است.  

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اظهار داشت: شایسته است شهروندان، زائران و مسافران در مشهد با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش مؤثر خود را در جلوگیری از افزایش آلاینده های هوای این کلانشهر ایفا کنند.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی نیز به معنای آلودگی برای همه سنین محسوب می شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

۷۴۹۶/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =