احیای واحدهای راکد راهکار توسعه کرمانشاه است

کرمانشاه - ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: نخستین راهکار توسعه در استان، حفظ واحدهای صنعتی و تولیدی موجود و نیز احیای واحدهای راکد است.

به گزارش ایرنا؛ هدایت حاتمی سه‌شنبه شب در هفتادمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کارخانه قند بیستون با اشاره به اینکه سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نام گرفته است، افزود: در راستای عمل به منویات ایشان، همه دستگاه‌های اجرایی ملزم به حمایت از واحدهای تولیدی و نیز احیای واحدهای راکد هستند.

وی تصریح کرد: مشکلات واحدهای تولیدی به کل اقتصاد استان بر می‌گردد و شکوفایی این واحدها می‌تواند به اقتصاد استان رونق ببخشد.

وی اذعان داشت: هر شرکتی که نتواند از نصف ظرفیتش استفاده کند، واحدی راکد محسوب می‌شود و شرکت قند بیستون به خاطر تعطیلی واحد تولید" قند کله" آن، از زمره واحدهای راکد است که نیاز به توجه و احیای مجدد دارد.

حاتمی تصریح کرد: کارخانه قند بیستون از جمله ۲۰ واحد صنعتی استان در مقیاس بزرگ است که برای حفظ و توسعه آن تلاش خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: اجرای تمامی مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، لازم الاجراست و عدم اجرای آن، پیگرد قانونی دارد و بانک‌های عامل و مسئولان مربوطه باید همکاری و هماهنگی لازم را با واحدهای تولیدی استان، از جمله کارخانه قند بیستون داشته باشند.

اعضای ستاد تسهیل در پایان این جلسه از واحد" قند کله" که سال هاست تعطیل بوده و بخش راکد و غیر فعال کارخانه قند بیستون محسوب می‌شود، بازدید کردند.

محسن علی حسینی، مدیر عامل شرکت قند بیستون اعلام کرد: در صورت احیای واحد قند کله این کارخانه، در حدود ۱۵۰ شغل جدید ایجاد خواهد شد که این رقم اشتغال در استان کرمانشاه، (که رتبه اول بیکاری در کشور را دارد) رقمی قابل توجه است.

به گزارش ایرنا؛ سالانه حدود ۴۴ هزار تن شکر در کارخانه قند بیستون تولید می‌شود که پنج درصد کل شکر تولیدی کشور می‌باشد.

کارخانه قند بیستون در شهر بیستون از توابع شهرستان هرسین استان کرمانشاه و در ۳۰ کیلومتری شهر کرمانشاه واقع شده است.

در استان کرمانشاه ۲ کارخانه قند بیستون و اسلام آباد غرب فعال است.

براساس اعلام مسئولان استان، مجوز ساخت ۲ کارخانه قند جدید در کنگاور و صحنه نیز صادر شده است.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۳۵ هزار بیکار دارد.

نرخ بیکاری استان کرمانشاه در بهار امسال به ۱۴.۷ درصد رسید که ۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد.

۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =