هر اقدام آمریکا در واکنش به حمله آرامکو نیازمند اجازه کنگره است

تهران- ایرنا- «چاک شومر» سناتور دمکرات ایالت نیویورک روز سه شنبه در دیدار با «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که واشنگتن برای پاسخگویی در مورد حملات به تأسیسات نفتی عربستان نیازمند کسب اجازه کنگره است.

به گزارش الجزیره، شومر سناتور نیویورک در سنای ایالات متحده آمریکا گفت: هر نوع اقدام مهم باید اجازه کنگره را داشته باشد.

شومر افزود: نگرانی من آن است که حتی اگر آمریکا نخواهد، اما ناخودآگاه وارد جنگ می شود زیرا دیگر راهبردی برای آمریکا باقی نمانده است.

پنس نیز در این دیدار به شومر گفت که مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا برای بررسی حمله حوثی ها به شرکت آرامکو روز سه شنبه راهی عربستان سعودی شده است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین در پیامی توییتری در قبال حمله پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان نوشت: آمریکا آماده دفاع از منافع خود و شرکای خویش در منطقه است.

پنس به شومر گفت: به دنبال حمله به آرامکو سناتورها امروز (چهارشنبه) نشستی محرمانه در مورد این حمله خواهند داشت.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت که نمایندگان خواستار برگزاری جلسه مشورتی اطلاعاتی درباره حملات پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان شده اند.

سخنگوی رئیس مجلس نمایندگان افزود که پلوسی بر تشکیل جلسه مشورتی اطلاعاتی با حضور تمام اعضای مجلس نمایندگان با محوریت موضوع حملات آرامکو تأکید کرده است.

انصارالله یمن شنبه گذشته در واکنش به محاصره این کشور و ادامه حملات جنگنده های سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد.

با حمله به این تأسیسات نفتی ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شده است.

نیروهای انصارالله روز گذشته (دوشنبه) همچنین عربستان و امارات را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کرده اند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه روز دوشنبه تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که از مردم یمن و حقوق آنها دفاع می‌کند اما اینکه این گونه اقدامات دفاعی به ایران نسبت داده شود، در راستای دروغ حداکثری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =