انتقاد استاندار از اجرا نشدن مصوبات شورای آموزش و پرورش

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی از اجرایی نشدن مصوبات پیشین شورای آموزش و پرورش استان به‌شدت انتقاد کرد و گفت: تکلیف این مصوبه‌ها باید تا یک هفته آینده مشخص و گزارش آن ارائه شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی عصر سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه یکی از مصوبه‌های این نشست، پیگیری اجرای بندهای مهم و مصوبات مهم نشست قبلی است، اظهار داشت: مصوبات نشست گذشته، در مورد شناسایی زمین های با کاربری آموزشی و اختصاص آن به ساخت مدرسه، معطل مانده و تا یک هفته دیگر باید تکلیف واگذاری و تملک زمین ها برای ساخت مدرسه تعیین شود.

وی افزود: اهمیت آموزش و پرورش، در نداشته های استان نمایان است، وقتی کشاورزی ما بهره وری لازم را ندارد، روستایی ما با وجود نرخ بالای مشارکت اقتصادی، درآمد مناسبی ندارد نشان از ضعف در سواد روستاییان و بهره برداران بخش کشاورزی است.

شجاعی گفت: نرخ بی‌سوادی در میان زنان روستایی ما بالا است، اشتغال زنان بویژه زنان روستایی ما باید بیشتر مورد توجه باشد و تحصیل دختران روستایی در دانشگاه ها از میانگین کشوری بسیار فاصله دارد، البته در این سه زمینه، طرح آماده شده و قرار است تا ۲ سال آینده، وضعیت بهبود یابد و دست کم به میانگین کشوری برسیم.

وی با اشاره به اجرایی نشدن مصوبات نشست پیشین شورای آموزش و پرورش استان گفت: در حالی از اهمیت آموزش و پرورش سخن می گوییم که این شورا اینگونه به شوخی گرفته شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر لزوم توسعه مدارس غیردولتی در استان تصریح کرد: هر کاری می توان باید برای تقویت و توسعه مدارس غیردولتی انجام داد و هیچ اشکالی هم ندارد که کمک بلاعوض در این باره به بخش خصوصی داده شود.

وی با اشاره به اینکه در برخی استان ها، سهم مدارس غیردولتی از خدمت به دانش آموزان بیش از ۵۰ درصد است، گفت: در این استان شمار دانش آموزانی که در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند بسیار کم است.

شجاعی با تاکید بر لزوم توجه به پرورش فرزندان در سن کودکی، گفت: آموزش و پرورش باید بخش بسیار زیادی از بودجه پرورشی و تربیتی را به حوزه ابتدایی اختصاص دهد زیرا کار در سن کودکی، نتیجه بخش است و در سن بزرگ تر، نتیجه دلخواه حاصل نمی شود.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به پیگیری چندساله برای بازگرداندن دو فضای آموزشی دانشکده دارالفنون به آموزش و پرورش، خواستار تعیین تکلیف این ۲ فضا در دو روز آینده شد.

در خراسان شمالی ۱۶۵ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار مدرسه زیر نظر ۱۵ هزار فرهنگی، تحصیل می کنند.

۷۱۸۵/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =