معاون وزیر کشور: سند پیشران توسعه فارس تدوین می‌شود

شیراز-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: سند پیشران توسعه استان فارس که سامانه‌ای پویا و هوشمند است در حال تدوین است و در آینده نزدیک با حضور وزیر کشور رونمایی می‌شود.

بابک دین‌پرست سه‌شنبه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: با هدف تنظیم سند پیشران توسعه استان فارس، تعداد زیادی  پروژه های در دست احداث در این استان  مورد بازدید میدانی قرار گرفته اند و ضمن احصای مشکلات و تنگناهای فرارو برای برون رفت از این چالش ها با مدیریت وزیر کشور  همراستا برای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریمی چاره اندیشی می شود.
وی تاکید کرد: ظرفیت های موجود در استان فارس زمینه جهش جدی در عرصه فعالیت های اقتصادی را فراهم کرده است.
معاون وزیر کشور ادامه داد: استان فارس با تکیه بر مواهب خدادادی و همچنین مجموعه منابع مادی و معنوی و نیروی انسانی متعهد و کارآمد می تواند در زمینه توسعه جنوب کشور نقش بی بدیلی ایفا کند.
وی با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سطح کشور و استان فارس تصریح کرد: برخی معضلات و مشکلاتی که رفع آنها  منوط به  اتخاذ تصمیم در سطح ملی است به زودی تعیین و با حل و فصل این مشکلات، اطمینان داریم قطار توسعه صنعتی استان فارس از سرعت مطلوبی برای رسیدن به ایستگاه بالندگی و شکوفایی برخوردار می‌شود.
دین پرست افزود: با وجود همه فشارهای استکبار با همدلی و وحدت و  تکیه بر داشته‌ها و ظرفیت‌های فراوانی که در سطح کشور از آن برخورداریم، در آینده نزدیک بسیاری از موانع در مسیر رشد و توسعه استانهای مختلف کشور مرتفع می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: در استان فارس قابلیت های زیادی برای شکوفا کردن اقتصاد ملی و منطقه ای وجود دارد که یک نمونه آن منطقه ویژه اقتصادی لامرد است.
معاون وزیر کشور ضمن حضور در مجتمع آلومینیوم جنوب در جریان اقدامات انجام شده برای تکمیل و بهره برداری از این کارخانه بزرگ قرار گرفت.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب فارس واقع است.
۶۱۲۲ / ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =