برنامه‌ریزی بنیاد برکت برای ایجاد ۴۸۰۰ شغل در استان فارس

شیراز- ایرنا- سفر مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان فارس نویدبخش برنامه‌ریزی این بنیاد برای اجرای دو هزار طرح اشتغال‌زایی با اعتبار افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در این استان همراه بود؛ طرح‌هایی که گفته‌ شده چهار هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد خواهد کرد.

اجرای این طرح‌ها در آیینی همزمان با حضور سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت در شهرستان کازرون آغاز شد.
بنا بر اعلام مدیرعامل بنیاد برکت، دو هزار طرح اشتغال‌زای اجتماع‌محور تا پایان امسال در روستاها و مناطق کمتر برخوردار شهرستان‌های نی‌ریز، استهبان، آباده، بوانات، خرم‌بید، کازرون، شیراز و نورآباد ممسنی اجرا می‌شود.
جعفری ادامه داد: چهار هزار و ۸۰۰ شغل حاصل از عملیاتی شدن ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در قالب طرح‌های اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) و «آسمان» (آیین‌نامه‌ سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) تا پایان امسال ایجاد خواهد شد.
وی افزود:‌ در این راستا،  ۵۰  گروه توسعه محلی در طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «آسمان» ایجاد و سازمان‌دهی شده‌اند.
مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) این مشاغل را با توجه به ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای در رسته‌هایی هم‌چون دام‌پروری، پرورش طیور و به‌خصوص بوقلمون و مشاغل خدماتی اعلام کرد و از افزایش تعداد مجریان و تسهیل‌گران اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان فارس از چهار به ۱۸ نفر خبر داد. 


وی با اشاره به دیدار خود با عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس گفت: در این جلسه، مدل توسعه‌ی روستا و برخی از فعالیت‌های بنیاد در استان تشریح شد و همچنین با توجه به آغاز دور جدید اشتغال‌زایی در استان فارس، الگوها و طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ ایجاد کسب و کار تببین و توضیح داده شد.
جعفری افزود: استاندار فارس نیز در این دیدار، ضمن تقدیر از عملکرد بنیاد برکت در این استان، بر همکاری و تعامل همه‌ دستگاه‌های اجرایی با بنیاد تأکید کرد.


مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یادآور شد: به دنبال تفاهم‌نامه‌ ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی منعقده میان این ستاد و استانداری فارس در سال گذشته به منظور محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان و انتخاب شهرستان کازرون به عنوان پایلوت، بنیاد برکت فعالیت‌های خود را از سال گذشته در این شهرستان آغاز کرد.
وی ادامه داد: بر این اساس، تا به امروز ۱۸۹ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» با بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار در کازرون به بهره‌برداری رسیده که ایجاد ۴۵۰ شغل را در پی داشته است.
دیدار با فرماندار کازرون و شرکت در شورای اشتغال این شهرستان و برگزاری جلسه با مجریان و تسهیل‌گران اشتغال‌زایی در استان فارس از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و هیأت همراه به این استان بود.
شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.
۹۶۰۳/ ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =