همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری، امسال در خراسان شمالی برگزار می‌شود تا در آن، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف عمران شهری، کشاورزی، صنعت، گردشگری و انرژی‌های نو معرفی شود.

به گزارش ایرنا، استاندار خراسان شمالی روز سه شنبه در نشست هماهنگی همایش سرمایه گذاری استان، گفت: رعایت آداب بین المللی باید در برگزاری این رویداد، مورد توجه باشد و ما باید با تسلط کامل بر کارها، نسبت به برگزاری این همایش در استان اقدام کنیم.

محمدعلی شجاعی اظهار داشت: هدف از برگزاری همایش، نمایش نیست بلکه هدف، معرفی کامل قابلیت ها و داشته های استان برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی با تاکید بر اینکه کمیته ها باید از حالت دولتی خارج و تخصصی شود، افزود: برای برگزاری این همایش بخش دولتی به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد و باید اجازه دهیم بخش های مختلف مانند اتاق بازرگانی، بخش خصوصی، نظام های مهندسی، کمیته جوانان و فعالان عرصه صادرات پای کار بیایند.

وی ادامه داد: برآورد ارزی و ریالی برگزاری این همایش به تهیه لیست مهمانان خارجی بستگی دارد و باید هر چه سریع تر با فعال شدن کمیته بین الملل همایش، این لیست تهیه و در اختیار کمیته های امنیتی و انتظامی جهت هماهنگی با سطح ملی برای کنترل رفت و آمد مهمانان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به اندازه سطح داشته های استان باید از سرمایه گذاران داخلی و خارجی مطالبه کنیم و تشکیلات استان به نیاز آنان در بخش های مختلف پاسخگو باشد و برای فرصت های سرمایه گذاری احصا شده استان، طرح توجیهی قوی ارائه شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: در سایر کشورها همایش های سرمایه گذاری برگزار می شود و همانجا انعقاد قرارداد دارند چون دو طرف قرارداد می دانند چه دارند و چه می خواهند و رفت و آمدها اتفاقی نیست و اگر این شرایط در استان مهیا نشود، همان همایش نمایشی است.

شجاعی با بیان اینکه همایش به معنای دورهم جمع شدن نیست و باید به عمق مسائل توجه کنیم و رفتار بین المللی داشته باشیم، افزود: تاریخ برگزاری همایش را در آبان ماه تعیین کردیم اما روند نشان می دهد در این تاریخ امکان برگزاری با آن سطحی که توقع داریم، نیست بنابر این تاریخ جدید بررسی و اعلام شود.

وی دستور داد تا بیست مهرماه سال جاری، اولویت سرمایه گذاری استان در بخش های مختلف با تعیین میزان سرمایه گذاری مورد نیاز احصا شود و تک تک شهرستان ها با توجه به پتانسیل منطقه، طرح داشته باشند.

استاندار خراسان شمالی بر فعال شدن شورای ایرانیان خارج از کشور در این خصوص تاکید کرد و گفت: شهروندان خراسان شمالی و خراسانی های مقیم در دیگر کشورها به دلیل شناخت بهتر از منطقه باید مورد توجه باشند و از آنها برای سرمایه گذاری در استان دعوت شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

۷۱۸۵/۵۱۳۲ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =