‌دارنده سهمیه المپیک توکیو: کاهش انتظارات از ورزشکاران شانس مدال‌آوری آنان را بالا می‌برد

تهران - ایرنا - دارنده سهمیه تیراندازی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: سطح فنی تیراندازی ایران بد نیست اما انتظارات زیاد از ورزشکاران برای مدال‌آوری، استرس آنان را افزایش داده و شانس‌شان را کاهش خواهد داد.

آرمینا صادقیان که چند هفته قبل در جریان مسابقات تیراندازی جام جهانی برزیل موفق به کسب دومین سهمیه برای این رشته شد، افزود:‌ ورزشکاران و تیراندازان مدال‌آور و صاحب نام جهان برای حضور در رویدادهایی چون المپیک نیاز به آرامش دارند اما باید این باور هم در جامعه ایجاد شود که بسیاری از قهرمانان جهانی، در المپیک حتی به فینال هم راه نیافته‌اند.

وی با بیان اینکه تیراندازان ایرانی در بیشتر رقابت‌ها رکوردهای خوبی کسب می کنند، ‌ادامه داد:‌ شاید یکی از دلایلی که ما در مسابقات با وجود رکوردهای خوب موفق به کسب مدال نمی‌شویم همین فشار روانی ناشی از انتظار مدال آوری است که استرس را در تک تک ما در سطح قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد.

این تیرانداز ۱۸ ساله ایلامی با بیان اینکه تیراندازی یک رشته ذهنی است خاطرنشان کرد:‌ البته ما باید همچون تیراندازان سایر کشورها ذهن خود را مدیریت کنیم و با آرامش بیشتری وارد میدان شویم اما با این همه بعضی مسایل موجب افزایش استرس می‌شود و نگرانی از اینکه چه نتیجه‌ای می‌گیری، آرامش ما را بر هم می‌زند.

صادقیان ادامه داد:‌خوشبختانه در رشته بادی هیچ‌وقت با مشکل جدی مواجه نبوده‌ایم و اگر بتوانیم تمرینات‌مان را به همین رویه ادامه دهیم شانس زیادی در المپیک داریم.

این دختر تیرانداز با اشاره به اینکه فدراسیون، تیراندازان را به همه مسابقات مهم جهانی و انتخابی المپیک اعزام کرد، گفت:‌ خیلی خوب است که در مسابقات بین‌المللی بیشتری شرکت کنیم اما حتی اگر این امکان هم فراهم نشود مشکلی برای رسیدن به اوج آمادگی در رشته تفنگ بادی نداریم.

وی افزود:‌ امکانات ایران در رشته بادی تفاوتی با امکانات سایر کشورها در این رشته ندارد و اگر با تلاش و انگیزه بیشتری تمرین کنیم شانس‌مان برای کسب سهمیه افزایش می‌یابد.

آرمینا صادقیان تیراندازی را از ۹ سالگی آغاز کرده و به گفته خودش یکی از بهترین خاطراتش در رقابت‌های این رشته زمانی بود که توانست در در فینال فینالیست‌های جوانان در ۲۰۱۷ هند، ‌ رکوردهای این رده سنی را جابه‌جا کند.

آرمینا وقتی ۱۵ ساله بود مدال نقره قهرمانی آسیا را در ۲۰۱۶ تهران کسب کند و در بخش تیمی هم در کسب مدال برنز تیمی افتخار آفرینی کند.

صادقیان مدال برنز جام جهانی ۲۰۱۷ بزرگسالان آلمان، نقره میکس قهرمانی جوانان جهان و طلای جام جهانی جوانان جهان ۲۰۱۹ آلمان را در کارنامه دارد.

او که در برزیل موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شده است، ‌معتقد است مسابقات جهانی قابل مقایسه با المپیک نیست و هر قدر یک ورزشکار بتواند با آرامش در این رقابت ها شرکت کند یک گام بلند به کسب مدال نزدیک‌تر خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =