۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۱
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83479877
۰ نفر

برچسب‌ها

بمباران پایتخت لیبی ادامه دارد

تهران - ایرنا - دولت وفاق ملی لیبی (مورد حمایت جامعه جهانی) از ادامه بمباران طرابلس و تنها فرودگاه بین المللی این شهر از سوی نیروهای ژنرال «خلیفه حفتر» فرمانده نظامیان موسوم به «ارتش ملی لیبی» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، دولت وفاق ملی اعلام کرد که جنگنده های تحت کنترل ژنرال حفتر امروز (سه شنبه) چند محله مسکونی در طرابلس پایتخت لیبی را بمباران کردند.

از جزئیات این حادثه و تلفات احتمالی آن تاکنون گزارشی مخابره نشده است.

نیروهای حفتر همچنین پادگان "هفتم آوریل" در جنوب طرابلس را هدف حمله هوایی قرار دادند.

فرودگاه «معیتیقه» به عنوان تنها فرودگاه بین المللی طرابلس نیز برای چندمین بار با پهپاد مورد اصابت قرار گرفت. دولت وفاق ملی اعلام کرده است که این پهپادها اماراتی بودند.

نیروهای حفتر از زمان آغاز درگیریها در لیبی بارها مواضع دولت وفاق ملی از جمله تاسیسات راهبردی همچون فرودگاه «معیتیقه» را که به عنوان تنها فرودگاه پایتخت از آن استفاده می شود، مورد حمله موشکی و پهپادی قرار داده اند.

فرودگاه بین المللی معیتیقه همزمان با حمله حفتر به طرابلس بارها مورد هجوم هوایی قرار گرفته است

در حمله هوایی روز گذشته (دوشنبه) نیروهای حفتر به شهر «سرت» در شمال لیبی  نیز ۲ نفر کشته و ۱۸ نفر زخمی شدند.

کارشناسان معتقدند که شرایط لیبی و تحولات سریع سیاسی و میدانی در این کشور به سمتی حرکت می کند که چشم انداز استقرار ثبات و آرامش و پایان دادن به رویارویی گروه های درگیر در آن بیش از پیش مخدوش شده است.

اوضاع در لیبی از (۱۵ فروردین ماه) همزمان با دستور ژنرال حفتر از نزدیکان "معمر قذافی" دیکتاتور پیشین لیبی به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس، متشنج شد.

لیبی از زمان سرنگونی قذافی در سال ۲۰۱۱ به دو بخش تحت تسلط دولت های موازی در شرق و غرب تقسیم شده است. نظامیان طرفدار حفتر (مورد حمایت امارات، عربستان و فرانسه) بر شرق این کشور مسلط هستند و دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» (مورد پذیرش جامعه جهانی) کنترل امور غرب لیبی را در دست دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =