متحد و غیرمتحد با اقدام آمریکا علیه ایران مخالف هستند

پکن- ایرنا- شبکه خبری آسیا تایمز از شرق آسیا گزارش کرد امروز آمریکا در بیشترین انزوا برای هدف قرار دادن ایران قرار دارد و متحدان و غیر متحدان این کشور نیز با چنین تحرکاتی علیه تهران مخالف هستند.

این رسانه روز چهارشنبه در گزارشی خاطرنشان کرد آمریکا برای اتهام زنی ایران به بهانه واهی حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان در انزوای کامل قرار دارد و در این تردیدی نیست.

گزارش تصریح می کند عربستان کشوری است که در بسیاری از زمینه ها از جمله مسایل حقوق بشری و حمله به یمن مورد انتقاد است و در داخل آمریکا نیز بسیاری از مواضع حمایتی دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور از ریاض ناخرسند هستند.

آسیا تایمز ادامه می دهد اروپایی ها با سیاست های نظامی آمریکا و هدف قرار دادن سیاسی ایران از سوی واشنگتن مخالف هستند زیرا آنها با ایران رابطه تجاری نزدیک دارند و می خواهند این مشتری خوب را حفظ کنند.

بنا به این گزارش، عربستان دارای ساختار صنعتی قوی نیست و نمی تواند مانند ایران در نظر گرفته شود ایران یک مشتری قوی و خوب برای اتحادیه اروپا محسوب می شود که کشورهای این قاره می خواهند همچنان داد و ستد بالایی با این کشور داشته باشند.

گزارش تاکید می کند اگر تحریم ها برطرف شود ایران مشتری بهتری نیز برای اروپا خواهد بود برای اروپا اتهامات هسته ای آمریکا علیه ایران مهم نیست بلکه برای این قاره یورو واحد پول اروپایی اهمیت دارد.

آسیا تایمز می نویسد روسیه و چین هم که روابط بسیار نزدیکی با ایران دارند تمامی اتهامات آمریکا علیه ایران را محکوم کرده اند.

گزارش تاکید می کند این دو کشور داد و ستد بسیار زیادی با ایران دارند آنها می خواهند همکاری های انرژی با ایران ادامه یابد و ایران هم به خریدهایش از این کشورها ادامه دهد و تحریم ها اکنون مانع بزرگی است.

این رسانه ادامه می دهد خود عربستان هم به دنبال یک جنگ با ایران نیست زیرا از این هراس دارد که اگر چنین اتفاقی بیفتد نظام پادشاهی در این کشور برانداخته خواهد شد.

آسیا تایمز نوشت اسراییل هم خواستار جنگ با ایران نیست زیرا نمی خواهد شاهد پرواز موشک های ایران بر فراز تل آویو، بیت المقدس و یا هر نقطه دیگری از اسراییل باشد.

گزارش اضافه می کند که اسراییل همین الان هم مشکلات زیادی در منطقه دارد و نمی خواهد شرایط از این بدتر شود و اگر آمریکا از اسراییل بخواهد از اقدام نظامی علیه ایران حمایت کند تل آویو خیلی مودبانه خواهد گرفت که متاسفیم این یک ایده بد است و از آن حمایت نمی کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =