قیس سعید: به دنبال حذف کسی در دولت آینده تونس نیستیم

تهران-ایرنا- قیس سعید علی پیروز دور نخست انتخابات ریاست جمهوری تونس روز سه شنبه با تأکید بر این که صفحه جدیدی از تاریخ تونس پیش روی مردم گشوده شده است، تأکید کرد که به دنبال حذف یا به حاشیه راندن هیچ جریان و یا فردی در دولت آینده نیست.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، سعید روز سه شنبه در نشستی مطبوعاتی تصریح کرد: باید برای به اهتزاز در آمدن پرچم کشورمان و انتقال آن به نسل های بعدی تلاش کنیم و در کنار هم با صلابت و قدرت، تونس جدید را می سازیم.

وی ادامه داد: این مرحله را به یاری خدا آغاز می کنیم و مردم تونس می دانند امروز به دنبال چه هستند.

پیروز دور نخست انتخابات ریاست جمهوری تونس، گفت: ما با همه گروه ها و قشرها برای کشورمان تونس کار می کنیم؛ به اراده مردم احترام می گذاریم؛ با کسی دشمنی نداریم و به دنبال آبادانی در کشور و تفاهم با سایر ملت ها هستیم. 

هیأت عالی مستقل انتخابات تونس روز سه شنبه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری کشور به دور دوم کشیده شد و بر اساس نتایج نهایی شمارش صندوق های رأی، قیس سعید علی با ۱۸.۴ درصد بیشترین آرای این دوره از انتخابات را کسب کرده است.

سعید علی با کسب ۶۲۰ هزار و ۷۱۱ رأی، بیشترین آراء را به خود اختصاص داده است.

سعید و القروری به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس راه یافتند.

مردم تونس روز یکشنبه برای انتخاب سومین رییس جمهوری کشور خود، پای صندوق های رأی رفتند.

فاروق بوعسکر معاون رئیس هیأت عالی مستقل انتخابات تونس پیشتر در یک نشست مطبوعاتی گفته بود که انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شده است و زمان برگزاری آن یا در روز ۲۹ سپتامبر جاری(۷ مهر) یا ۶ اکتبر(۱۳ مهر) و نهایتاً ۱۳ اکتبر(۲۴ مهرماه) امسال خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =