۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 1217
کد خبر: 83479831
۰ نفر
واعظی با وزیر ارتباطات و وزیرساخت های ترکیه دیدار کرد

آنکارا- ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری اسلامی و رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه که برای شرکت در بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در آنکارا بسر می برد، با «محمد جاهد تورهال» وزیر ارتباطات و زیرساختهای ترکیه دیدار کرد.

محمود واعظی امروز (سه شنبه) نخستین دیدار خود را با «فاتح دونمز» وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه انجام داد و بیست و هفتمین نشست این کمیسیون را افتتاح کرد.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه، گفت: رؤسای جمهوری دو کشور پنج سال پیش برای روابط تجاری متقابل به میزان 30 میلیارد دلار هدف‌گذاری کردند که به رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا، فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی برای تحقق این هدف وجود دارد.

واعظی با تأکید بر اینکه «مهم‌ترین اولویت کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ترکیه، تسریع در عملیاتی کردن توافقات دو کشور در عرصه‌های اقتصادی و تجاری است»، افزود: ایران هیچ محدودیتی در توسعه و تعمیق همکاری‌ با ترکیه ندارد و به رغم همه مشکلاتی که تحریم غیرقانونی آمریکا به وجود آورده است، با فعال‌تر شدن بخش خصوصی به همراه راهکارهای ابتکاری، مسیر توسعه روابط ادامه خواهد یافت.

وی در دومین دیدار خود با خانم «رخسار پکجان» گفت وگو و از مواضع مثبت و صریح رییس جمهوری و وزیر تجارت ترکیه در قبال تحریم های غیر قانونی آمریکا علیه ایران تشکر کرد و گفت: فعالیت فشرده و ارتباط نزدیک مسؤولان دو کشور در همه عرصه ها، مبین تحقق اراده دو دولت برای حفظ و توسعه روابط خوب اقتصادی و تجاری است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری، گزارش کمیته های مختلف کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی در کشور را بسیار امیدوار کننده خواند و افزود: شکوفایی روابط تجاری دو کشور در گرو فعالیت پرنشاط و روابط نزدیک بخش های خصوصی دو کشور است و از مهم ترین وظایف کمیسیون مشترک همکاری ها، رفع هر گونه موانع در این زمینه و تسریع و تسهیل ارتباط میان تجار و کارآفرینان ایران و ترکیه به شمار می رود.

واعظی تأکید کرد: به همین منظور دبیرخانه ای در ایران ایجاد خواهد شد که به صورت متمرکز، اجرای تصمیمات کمیته های تخصصی کمیسیون مشترک را پیگیری و برای رفع سریع هرگونه مشکل تجار از طریق ارتباط مستقیم با مسؤولان مرتبط در دو کشور، مساله را حل کنند.

خانم «رخسار پکجان» وزیر تجارت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از نتایج مثبت مذاکرات کارشناسی در کمیته های مختلف کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور، گفت: تحکیم هرچه بیشتر روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران باعث خشنودی ملت ترکیه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =