۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83479819
۰ نفر

برچسب‌ها

آلمان مأموریت ضد داعش در سوریه و عراق را تمدید می‌کند

تهران- ایرنا- رسانه‌های آلمانی روز سه شنبه اعلام کردند که برلین برای تمدید مأموریت نیروهای ضد داعشی در سوریه و عراق با احزاب سیاسی به توافق رسیده است.

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، مصالحه میان احزاب سیاسی در آلمان برای تمدید مأموریت ضد داعشی در عراق و سوریه در حالی صورت می گیرد که پیش از این، حزب دموکرات‌ مسیحی (CDU) و سوسیال دموکرات (SPD) آلمان مدتی برای تمدید وظیفه این مأموریت در کشمکش بودند.

سوسیال دموکرات‌ها خواستار پایان حضور نظامی آلمان در مأموریت ضد داعشی بودند.

آلمان با تجهیزات نظامی چهار فروند جنگنده شناسایی تورنادو، یک هواپیمای هوابرد (AWAC) و یک تانکر سوخت رسانی مستقر در اردن، مأموریت های خود را به عنوان بخشی از ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده علیه داعش انجام می دهد.

ارتش آلمان همچنین یک مأموریت آموزش نظامی در عراق را نیز بر عهده گرفته است.

بر اساس توافق صورت گرفته میان احزاب سیاسی آلمان، جنگنده های تورنادو و تانکر سوخت رسانی به عملیات نظامی خود در عراق و سوریه تا ۳۱ مارس سال ۲۰۲۰ ادامه خواهند داد.

پیش از این، قرار بود مأموریت آلمان علیه نیروهای داعش تا اواخر ماه اکتبر (مهرماه) به پایان برسد که طبق توافق جدید، زمان مأموریت تا یکسال دیگر تمدید شد.

همچنین بر اساس توافق جدید، مأموریت آموزش نظامی آلمان در عراق نیز تا ۳۱ اکتبر سال ۲۰۲۰ تمدید شد.

علاوه بر این، در توافق جدید قرار است شمار نیروهای مستقر آلمان در مأموریت ضد داعش از ۸۰۰ نیروی کنونی به حداکثر ۷۰۰ تن کاهش می‌یابد.

انتظار می‌رود کابینه دولت آلمان فردا (چهارشنبه) تمدید این حکم را تأیید کند و سپس به تأیید پارلمان برسد.  

ارتش آلمان در زمان حاضر برای انجام عملیات نظامی علیه داعش حدود ۸۰۰ سرباز در عراق و اردن مستقر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =