ایران با فشار حداکثری پای میز مذاکره با آمریکا نمی نشیند

پکن- ایرنا- رسانه های چین ضمن بازتاب گسترده بیانات مقام معظم رهبری در مورد مذاکره نکردن ایران با آمریکا گزارش کردند ایران تاکید دارد تحت فشارهای حداکثری و تحریم های سرسختانه آمریکا با این کشور وارد گفت و گو نخواهد شد.

روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ روز پنجشنبه در گزارشی نوشت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران صراحتا گفته است که با هیچ مقامی در هیچ سطحی با آمریکا گفت و گو نمی شود.

این گزارش می افزاید که از دیدگاه رهبر ایران، نشستن بر سر میز مذاکره در شرایطی که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سخت ترین تحریم ها را علیه ایران اعمال کرده ، به معنای تسلیم شدن است.

تارنمای انگلیش نیوز چین هم در این باره نوشته است: آنکه باعث تشدید تنش ها در منطقه و با ایران شده سیاست های آمریکا و اینکه این کشور می خواهد ایران را در بدترین شرایط اقتصادی قرار دهد.

این گزارش ادامه می دهد رهبر ایران به همین دلیل تاکید می کند اکنون وقت مذاکره نیست اگر این مذاکره انجام شود آمریکا آن را به مثابه موفقیت فشار حداکثری تعبیر می کند و درخواست های بیشتری از ایران خواهد داشت.

تارنمای چاینا ارگ می نویسد روابط آمریکا با ایران از زمانی پر تنش شد که ترامپ در ماه می سال قبل اعلام کرد کشورش از توافق بین المللی هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی خارج می شود و به دنبال آن تحریم ها را دوباره علیه ایران فعال کرد.

این رسانه چینی می افزاید ایران بارها اعلام کرده است تحت فشارهایی از این دست تسلیم نخواهد شد و این دیدگاه را نه فقط رهبر بلکه دیگر مقام های ایرانی مورد تاکید قرار داده اند.

خبرگزاری شینهوا هم گزارش کرده است حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است کشورش تحت تحریم با آمریکا وارد گفت و گو نخواهد شد.

گزارش خبرگزاری رسمی چین حاکی است اگر قرار باشد طرفین گفت و گویی داشته باشد شرط آن این است که اول آمریکا به توافق هسته ای برگشته و تحریم ها را متوقف کند.

تلویزیون مرکزی چین گزارشی در این باره منتشر کرده و در آن آورده است در ایران از رهبر معظم انقلاب اسلامی گرفته تا رییس جمهوری و وزیر خارجه و دیگر مقام ها بر این باورند که ایران تسلیم فشارهای سرسختانه و تحریم های آمریکا نخواهد شد.

این گزارش می افزاید که پس از حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان، تنش ها در منطقه بیشتر شده و آمریکا بار دیگر اقدام به پیشداوری کرده و ایران را مقصر دانسته است در این حال چین از همه طرف ها خواسته است خویشتنداری خود را حفظ کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =