۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۹
کد خبرنگار: 1206
کد خبر: 83479812
۰ نفر

برچسب‌ها

اطلاعیه شرکت توسعه در خصوص فوت کودک ۶ ساله در ورزشگاه آزادی

تهران- ایرنا- روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور ضمن تسلیت حادثه دردناک شب گذشته در ورزشگاه آزادی و جان باختن کودک ۶ ساله هوادار پرسپولیس، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در متن این اطلاعیه مذکور آمده است: بعد از ۲ بازی اول لیگ برتر در ورزشگاه آزادی و مشکلات بوجود آمده در ورود تماشاگران، شورای تامین امنیت استان تهران برای بهبود و نظم‌دهی تردد تماشاگران، شرکت توسعه و مجموعه آزادی را مکلف کرد تا فضای دیگری جهت کنترل اولیه بلیت و کارت ملی تماشاگران تعبیه نماید که این مهم بلافاصله و به طور آزمایشی و موقت قبل از بازی شب گذشته بوسیله داربست‌هایی به فاصله ۵۰ متری از گیت‌های بلیت‌فروشی نصب گردید که موجب بهبود در ورود تماشاگران در بازی اخیر نسبت به ۲  بازی هفته اول و دوم به ورزشگاه آزادی شد که متاسفانه پس از پایان بازی، این حادثه تلخ رخ داد.

در ادامه این اطلاعیه می‌خوانیم: "پیمانکاری که داربست‌های فلزی را نصب کرد، به خاطر بی‌احتیاطی و برای محکم کردن نرده‌های داربست، آنها را با تیرهای برق در مجاورت فضای سبز مهار کرده بود. لازم به ذکر است علت این حادثه تلخ ارتباطی به گیت‌های ورزشگاه آزادی که در فاصله ۵۰ متری ورودی نرده‌های گیت های الکترونیکی ضلع غربی ورزشگاه با محل وقوع حادثه می‌باشند، ندارد. (مطابق تصویر)

بعد از اتمام مسابقه و خروج حدودی ۱۰ هزار نفر تماشاگر از ورزشگاه، فرزند یکی از غرفه‌داران اجاره‌ای بر اثر تماس با داربست‌های فلزی دچار برق‌گرفتگی شده و متاسفانه جان خود را از دست می‌دهد.

طی سال‌های اخیر تردد بسیاری از تماشاگران در ورزشگاه آزادی از بین داربست‌ها و دالان‌هایی صورت می‌گرفت که شایسته و زیبنده محیط‌های ورزشی نبود. در نتیجه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور از ۲ سال قبل به دلیل عدم زیبایی، نا امن بودن و همچنین در خور شان نبودن برای تماشاگران، با نصب داربست در مجموعه‌های ورزشی به خصوص ورزشگاه آزادی مخالف بود که با تاکید وزیر محترم ورزش و جوانان، طی این مدت به مرور، اقدام به جمع‌آوری و حذف داربست‌ها از اماکن و محوطه‌های این مجموعه و نصب نرده‌های دائم و شکیل مطابق با استانداردهای ورزشگاه‌های بین‌المللی کرد.

در خاتمه، ضمن تسلیت مجدد و ابراز همدردی با خانواده صفی‌یاری، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به عنوان مالک مجموعه ورزشی آزادی، پیگیر این پرونده از مراجع قضایی و ذیصلاح بوده و در صورت اعلام هرگونه تخلف از سوی عوامل مجموعه ورزشی آزادی، با خاطیان و مسببین، به شدت برخورد خواهد کرد."

دوشنبه شب و بعد از اتمام بازی پرسپولیس و صنعت‌نفت آبادان در چارچوب هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر، اتفاق تلخ و دردناکی رخ داد. عماد صفی یاری، هوادار ۶ ساله فوتبال به دلیل برق‌گرفتگی دار فانی را وداع گفت.

عماد در حال بازی کردن در محوطه ورزشگاه آزادی بوده که با داربست روبروی غرفه پدرش، برخورد می‌کند. این داربست متصل به تیر چراغ برق بوده و باعث برق‌گرفتگی این کودک می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =