۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83479782
۰ نفر

برچسب‌ها

چین: تایوان متحدانش را از دست خواهد داد

پکن- ایرنا- چین روز پنجشنبه هشدار داد اگر خانم تسای اینگ ون رهبر فعلی تایوان یک بار دیگر به عنوان رییس حکومت این جزیره انتخاب شود ، تایوان همه متحدانش را از دست خواهد داد.

همزمان با این هشدار اعلام شده است آمریکا هم به رغم فروش های تسلیحاتی و تلاش برای ارتقای توان نظامی تایوان نمی تواند هیچ کمک خاصی به این جزیره بکند و پکن همچنان راهبردهای خود را در قبال تایوان باقدرت دنبال خواهد کرد.

هشدار چین به تایوان پس از آن انجام می گیرد که جزایر سلیمان نیز روابط رسمی و دیپلماتیک با تایوان را قطع کرد این ششمین متحد تایوان است که بجای این جزیره مناسبات دیپلماتیک را با چین برقرار می کند.

چین تاکید کرده است اگر خانم تسای اینگ ون بار دیگر در انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی به عنوان رهبر این جزیره انتخاب شود، تایوان همه متحدان دیپلماتیکش را از دست خواهد داد.

تارنمای شیایوکه که وابسته به حزب حاکم چین و از رسانه های اجتماعی چینی زبان این کشور است، تسای و برنامه های استقلال طلبانه او و حزب حاکم دمکراتیک ترقیخواه روابط دو سوی تنگه تایوان را تیره کرده است.

این رسانه می افزاید: تا زمانی که خانم تسای در قدرت باشد و به راهبردهای خود برای مقابله با تایوان و در مسیر استقلال گام بردارد ، تایوان راهی به جلو ندارد و شمار متحدانش به صفر می رسد.

شیایوکه می نویسد تنها راه این است که این راهبرد کنار گذاشته شود و تایوان به دنبال بهبود روابط با چین باشد و دست از سیاست های استقلال طلبانه بردارد. 

این رسانه چینی هشدار داده است اگر تایوان این وضعیت را درک نکند و بخواهد در همین مسیر حرکت کند آن زمان باید در انتظار یک بحران دیپلماتیک باشد.

هوا چون اینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در مصاحبه مطبوعاتی خود در پکن از قطع روابط تایوان و جزایر سلیمان استقبال کرد و گفت که این کشور می تواند از فرصت های فراوان دیپلماتیک در آینده بهره مند شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =