۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۸
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83479772
۰ نفر

برچسب‌ها

خاطرات فرزند دبیرکل حزب الله لبنان درباره برادر شهیدش

بیروت- ایرنا- سیدجواد نصرالله فرزند دبیرکل حزب‌الله لبنان در سالروز شهادت برادرش "سیدهادی نصرالله" او را شخصیتی کاریزماتیک توصیف کرد که آن را از پدرش به ارث برده بود.

فرزند دبیر کل حزب‌الله در بیست و دومین سالگرد شهادت برادرش در گفت وگو با العهد، به ویژگی های شخصیتی او پرداخت و تصاویری از کودکی خود با او را برای نخستین بار منتشر کرد.

وی گفت: شهید سید هادی شخصیتی جذاب و کاریزماتیک داشت و برخی خصوصیات را از دبیرکل حزب‌الله به ارث برده بود.

وقتی او با حدود ۲۰ کودک دیگر در حال بازی فوتبال بودند، همسایه‌ها از میان همه آنها، فقط هادی را برای آب خوردن یا استراحت صدا می‌زدند و مرتب از او می‌پرسیدند چیزی نیاز دارد یا خیر؟ به این دلیل که وی شخصیت محبوبی داشت.

سیدجواد با بیان اینکه توصیف کامل شخصیت سیدهادی آسان نیست، گفت: او از بچگی زیرک و باهوش بود و در جمع دوستان، برنامه ریزی با او بود و وقتی در مورد بازی مشخصی نظر می داد، همه بدون چون و چرا گوش می کردند؛ به این دلیل که وی از ویژگی "رهبری" برخوردار بود و با وجود سن کم، "مغز متحرک" صدایش می کردند.

وی ادامه داد: سید هادی به دلیل اینکه عامل هیجان و زندگی در منزل بود، قلب خانه به شمار می آمد و بین او و مادرم وابستگی زیادی بود و از ساعت های اول صبح به مادر در کارهای خانه کمک می کرد.

سیدجواد در مورد حرف شنوی شهید سیدهادی از دبیرکل حزب‌الله گفت: یک بار تصمیم گرفته بود خودرو بخرد اما پدر به او گفت؛ ترجیح می‌دهم این کار را نکنی؛ باید با جوانان مقاومت و هم محله‌ای‌ها یکسان باشیم و از نظر مالی با آنها تفاوتی نداشته باشیم.

پس از آن، هرچند پدر برای قانع کردن سیدهادی وقت زیادی نگذاشت اما او به دلیل محبت و دوستی پدر، محال بود خواستش را رد کند؛ به همین دلیل به جای خودرو یک موتورسیکلت خرید.

وی، از دیگر خصوصیات اخلاقی برادر شهیدش به تأکید او بر صله رحم و دیدار خویشاوندان و تواضع و خاکی بودن وی دانست.

سیدجواد در پایان با یادآوری اینکه پدرش چگونه هنگام شهادت برادرش صبور بود، افزود: من در آن زمان 16 سال بیشتر نداشتم و نمی‌توانستم زیاد در مراسم شهادت هادی بایستم اما پدر، ساعت‌ها بدون خستگی و با آرامش سرپا می‌ایستاد و به آسایش اطرافیانش توجه داشت؛ لحظه‌ای که پیکر شهید سید هادی را آوردند، خوب به یاد دارم؛ پدرم در نهایت آرامش بود.

سید هادی نصرالله در 12 سپتامبر 1997 در منطقه اشغالی "اقلیم تفاح" واقع در جنوب لبنان به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =