مسئولان خودروهای دپوشده در انبارها را تعیین تکلیف کنند

تهران- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب تهران در پی بازدید سرزده از انبار دپوی خودروسازان گفت:‌ مسئولان هرچه سریع‌تر وضعیت خودروهای دپوشده در انبارهای خودروسازان را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری قوه قضاییه، علی القاصی در این بازدید افزود: باید مشخص شود که عدم تکمیل این خودروها به لحاظ نقص قطعه، عمدی بوده یا خیر که اگر عمدی باشد موضوع از سوی دستگاه قضایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

القاصی ظهر امروز سه شنبه به صورت از پیش اعلام نشده از انبار خودروهای دپو شده واقع در اتوبان فتح بازدید کرد.

دقایقی پس از حضور دادستان تهران در انبار خودروهای دپوشده، جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در محل حاضر شد تا علل نگهداری خودروها را برای دادستان تهران تشریح کند.

دادستان تهران درخصوص ارزیابی خود از بازدید از انبار خودروهای دپوشده خاطرنشان کرد: گزارشاتی داشتیم که نشان‌دهنده این موضوع بود که ٦٠ هزار دستگاه مربوط به گروه خودروسازی سایپا و حدود ٥٩ هزار دستگاه به گروه خودروسازی ایران‌خودرو حدود ۶ ماه در پارکینگ‌های رو باز نگهداری می‌شود و بلاتکلیف مانده است که البته برخی مسئولان شرکت‌های خودروسازی ادعا می کنند که به لحاظ نبود قطعه امکان ترخیص آن‌ها نیست.

القاصی ادامه داد: بازدید ما هم به علت راستی آزمایی از دلایل دپوی خودروها در انبار است و باید مشخص شود که عدم تکمیل این خودروها به لحاظ نقص قطعه، عمدی بوده یا خیر که اگر عمدی باشد موضوع از سوی دستگاه قضایی مورد بررسی قرار می‌گیرد و افرادی هم که در این حوزه قصوری داشته باشند، تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرند و اگر این موضوع به لحاظ نقص قطعه باشد، به سراغ قطعه‌سازان می‌رویم.

وی ادامه داد: مسئولان سایپا و ایران‌خودرو نیز پاسخگوی این مشکلات باشند. در اولین گام از مسئولین می خواهیم که هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف این موضوع را انجام دهند و جلساتی را متعاقب این بازدیدها با مسئولین سایپا و ایران‌خودرو و تعدادی از مدیران قطعه‌ساز خواهیم داشت و حتما موضوع را کارشناسی می‌کنیم. نهایتا بنا داریم الزاماتی را در جهت تعیین تکلیف این وضعیت داشته باشیم و کمک کنیم تا مشکل هر چه سریع‌تر ساماندهی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =