توسعه زیرساخت‌های روستایی دستاورد دولت‌های یازدهم و دوازدهم است

تهران - ایرنا - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: تخصیص تسهیلات کم بهره، افزایش اشتغالزایی و توسعه زیرساخت‌ها در روستاها از دستاوردهای دولت های یازدهم و دوازدهم است.

«محمد امید» امروز سه شنبه در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی همایش ملی روز روستا و عشایر که ۱۵ مهرماه در خراسان جنوبی برگزار می‌شود، افزود: عملکرد دولت تدبیر و امید در مدت فعالیت خود نشان می‌دهد که توجهی ویژه به روستاها و اقتصاد روستاییان کشور داشته است.
وی تصریح کرد: سعی داریم روز ۱۵ مهرماه تحت عنوان روز روستا و عشایر در تقویم کشور نهادینه شود. 
امید با بیان اینکه امسال روز روستا و عشایر در خارج از تهران برپا می‌شود، اظهارداشت: تلاش داریم همزمان با برپایی  همایش و نمایشگاه روز روستا پروژه های مختلفی در بخش‌های زیربنایی و خدماتی آب، برق، جاده، مسکن، ارتباطات، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، گردشگری، کشاورزی و ورزش  به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش ایرنا، در این نشست نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف پروژه های خدماتی و زیربنایی افتتاحی روستاهای کشور را اعلام کردند.
نماینده وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: تاکنون سه هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ راه روستایی در کشور آسفالت شده است؛ در این زمینه میانگین کشوری ۵۳ درصد و میانگین استان خراسان جنوبی ۴۹ درصد است. 
به گفته وی، قرار است تا پایان امسال دو هزار کیلومتر و تا پایان دولت دوازدهم سه هزار کیلومتر راه روستایی و عشایری آسفالت شود.
نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست اعلام کرد: اشتغال و درآمد روستاییان در اولویت برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد.
نماینده وزارت جهادکشاورزی نیز گفت: با توجه به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزارنفری عشایر کشور پروژه های آبرسانی برای ۵۴ نقطه عشایری در نظر گرفته شده است. 
ششمین همایش روز روستا و عشایر ۱۵ مهرماه در خراسان جنوبی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =