حفر چاه برای مناطق کم آب بروجن ضروری است

شهرکرد- ایرنا - نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: تا سرانجام رسیدن طرح انتقال آب بن به بروجن، حفر چاه در مناطق کم آب روستایی و شهری این شهرستان ضروری است.

به گزارش ایرنا، خدیجه ربیعی فرادنبه روز سه‌شنبه در جریان افتتاح طرح پست برق ۶۳کیلو وات سفیددشت  که با حضور وزیر نیرو برگزار شد ، افزود: با رفع مشکل آبگیر و بهرهبرداری سریعتر از طرح انتقال آب بن به بروجن مشکل آب آشامیدنی حداقل ۵۰ درصد جمعیت چهارمحال و بختیاری رفع می‌شود.
وی افزود: بحران تامین آب آشامیدنی در بروجن به حدی رسیده است که حتی با حفر یک حلقه چاه نیز به آب نمی رسد و متاسفانه هم اینک بسیاری شهرها و روستاهای این منطقه، آب آشامیدنی ندارد و از طریق تانکرهای سیار تامین می‌شود.
ربیعی یادآور شد: اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن خواسته اصلی تمامی مسئولان، نمایندگان مجلس و مردم چهارمحال و بختیاری است.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر در تامین به موقع آب مناطق روستایی و شهری بحرانی این شهرستان چاره اندیشی نشود، ممکن است این شهرستان دچار مشکل اساسی در تامین آب شرب شود.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان در سفر به چهارمحال و بختیاری در سومین برنامه کاری خود پست ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی سفیددشت بروجن را به بهره‌برداری کرد که این طرح با اعتباری افزون بر ۲۳ میلیارد تومان دارای یک ترانس ۴۰ مگاولت آمپر و ۶ فیدر خروجی است و به منظور تامین برق منطقه و افزایش پایداری شبکه توزیع به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو همچنین پس از بهره برداری از این پست ، ۷۷ طرح توزیع برق چهارمحال و بختیاری شامل برق‌رسانی روستایی، افزایش ظرفیت پست‌های توزیع، بهینه‌سازی شبکه و تبدیل سیم به کابل خودنگهدار، نصب کنتورهای هوشمند، توسعه شبکه فشار ضعیف و متوسط و توسعه شبکه روشنایی شهری و روستایی را با اعتباری افزون بر ۲۴.۵ میلیارد تومان به صورات همزمان بهره‌برداری کرد.

همچنین عملیات احداث ۷۳ پروژه برقی با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد تومان شامل شامل برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق استان، بهینه‌سازی شبکه و تبدیل سیم به کابل خودنگهدار، افزایش ظرفیت پست‌های توزیع در استان با حضور وزیر نیرو آغاز شد.

با حضور وزیر نیرو تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان فارسان بهره‌برداری شد و وزیر از طرح انتقال آب بن به بروجن از طریق بالگرد دیدن کرد.

سفیددشت در ۳۵کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری است.

۶۱۹۹/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =