۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 1329
کد خبر: 83479718
۰ نفر

برچسب‌ها

حجت‌الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور شد

تهران- ایرنا - با حکم رئیس قوه قضاییه حجت‌الاسلام حسن درویشیان به ریاست سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام درویشیان طی حکمی از سوی رئیس قوه قضاییه به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد.

نگاهی به سوابق رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشور

حجت‌الاسلام حسن درویشیان در سال ۱۳۳۹ در رفسنجان متولد شد.
وی سال‌ها در حوزه‌های علمیه قم و مشهد مشغول به تحصیل بوده و در این راه از محضر اساتید برجسته‌ای همچون حضرات آیات مرحوم علی اشتهاردی، مرحوم محمدتقی فلسفی، جوادی آملی، سیدحسن مرتضوی و حسینی بوشهری بهره جسته و بیش از ۶ سال نیز در سطح خارج فقه و اصول تحصیل نموده است.
حجت‌الاسلام درویشیان در کنار تحصیلات حوزوی دارای کارشناسی‌ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی و دکترای تخصصی فقه و مبانی حقوق اسلامی (در مرحله دفاع رساله) می‌باشد.
تدریس در دوره‌های کارآموزان قضایی در کرمان و دانشگاه علمی کاربردی قوه قضاییه در مشهد از دیگر سوابق علمی وی می‌باشد. حجت‌الاسلام درویشیان که در بهمن‌ماه ۱۳۶۰ وارد قوه قضاییه شد، یکی از قضات باسابقه، متدیّن و انقلابی است که طی حدود ۱۹ سال حضور خود در سازمان بازرسی کل کشور، مسئولیت‌های مختلفی را برعهده داشته است که بیانگر اشراف کامل وی بر مأموریت‌های این سازمان می‌باشد.
اهم سوابق حجت‌الاسلام درویشیان بدین شرح است:
ـ دادستان انقلاب اسلامی ارتش در استان کرمان.
ـ مدیرکل بازرسی استان‌های کرمان، یزد و خراسان (ایفای نقش محوری در تأسیس ادارات کل بازرسی استان‌های یزد، خراسان جنوبی و شمالی).
ـ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور.
ـ رئیس منطقه ۲ سازمان بازرسی کل کشور (شامل استان‌های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، گلستان و سیستان و بلوچستان) و بازرس کل خراسان رضوی از سال ۸۷ تاکنون.
ـ رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی استان خراسان رضوی از ابتدای تأسیس تاکنون.

خداحافظی قاضی سراج از سازمان بازرسی کل کشور

در پی خداحافظی قاضی سراج از سازمان بازرسی کل کشور، وی در پیامی خطاب به همکاران خود نوشت: جای بسی خوشحالی و مباهات است که واپسین سال‌های فعالیت کاری خویش در قوه‌قضائیه را در خدمت برادران و خواهران کوشا، صدیق و پاک‌دست سازمان بازرسی کل کشور سپری نمودم و از این همکاری، اندوخته‌ای بس گران‌مایه را در فهرست تجارب خویش به ثبت رساندم، اندوخته‌ای که برجسته‌ترین نقاط آن مربوط به همکارانی است که با اخلاصی وصف‌ناپذیر و ظرفیتی فوق توان عادی، حفاظت از بیت‌المال و نظارت بر مشی صحیح دستگاه‌های اجرایی در کشور را بالاترین وجهه همت خویش قرار داده‌اند.

وی در ادامه این نامه آورده است: سازمان بازرسی کل کشور به رغم فراز و فرودهای ناشی از شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور و تجلی آن در احکام و قواعد نهادهایی همچون شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه، هیچ گاه وظیفه ذاتی خویش را به بوته فراموشی نسپرد و گامی از مقابله با مفاسد، پس نکشید و در آینده نیز با امید به کاسته شدن موانع راه و کم رنگ شدن تابلوهای ورود ممنوع، همواره با قامتی افراشته، پرچم این مبارزه را بر دوش خواهد داشت.

قاضی سراج  افزود: بر خود لازم می‌دانم تا ضمن قدردانی از همکاری‌های ریاست معزز قوه قضائیه، حضرت آیت الله رئیسی و همراهی‌های صمیمانه تمامی عزیزان دور و نزدیک در سازمان بازرسی کل کشور، مراتب خالص‌ترین تشکرهای خویش را ابراز نموده و ملتمس دعای خیر و عفو و اغماض در صورت وجود قصور و کوتاهی باشم. سال‌های این همکاری پربار را هرگز فراموش نخواهم کرد و دعاگوی تمامی نیروهای مخلص انقلاب و رهروان خط مقام معظم رهبری هستم.                                                             

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =