۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83479697
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه فوتسال کشور در گرو استقلال کامل این رشته است

یزد - ایرنا - مدرس رسمی فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) گفت: برای توسعه و ارتقای فوتسال ایران یکی از مهمترین ضرورت‌ها، استقلال کامل این رشته از فوتبال در فدراسیون کشور است که اکنون در یک بخش در کنار هم فعالیت دارند.

حسین شمس عصر روز سه‌شنبه در حاشیه دومین روز سفرش به یزد در گفت و گو با ایرنا افزود: زمانی شاهد موفقیت‌های بیشتر فوتسال کشورمان در جهان خواهیم بود که شاهد مستقل شدن این رشته با امکانات مناسب باشیم.

وی ادامه داد: رشته فوتسال همانند فوتبال باید دارای طرح و برنامه مشخص و تشکیلات منظم در کشور باشد و بر اساس آن و شرایط روز دنیا در بخش‌های مختلف وظایف را انجام دهد.

سرمربی سابق تیم‌ملی فوتسال ایران اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان با حضور مدرسان برجسته داخلی و خارجی از دیگر نیازها و راه‌های توسعه این رشته ورزشی است.

شمس با تاکید به اینکه برگزاری رقابت‌های فوتسال در تمام سطوح پایه در لیگ‌های منطم و مستمر نقش مهمی در ارتقای  این رشته دارد، تصریح کرد: ظرفیت‌های خوبی در فوتسال کشور وجود دارد که باید زمینه شناسایی، جذب ، آموزش و ارتقای آن را فراهم کرد. 

وی در سفر به یزد در جمع مربیان فوتسال استان سخنرانی کرد .

همچنین وی با حضور محمدرضا فروحی رئیس کمیته ورزش و تفریحات سالم مجمع شهرداری کلان‌شهرهای ایران دوشنبه‌شب در آیین اختتامیه مسابقات فوتسال پیشکسوتان شهرداری‌های ایران در یزد تجلیل شد.

مسابقات فوتسال پیشکسوتان شهرداری‌های کشور با حضور ۹ تیم در سه گروه به مدت سه روز در سالن دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد که در پایان تیم‌های مشهد، یزد و شیراز اول تا سوم شدند.

 یزد ۱۰۰ تیم فوتسال در رده‌های مختلف سنی ،۴۸ هیات ورزشی و  ۶۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

از جمعیت یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری استان حدود ۶۵ درصد در شهرستان یزد زندگی می‌کنند، از مجموع جمعیت استان ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها سکونت دارند و از جمعیت ۸۳ میلیون نفری ایران ۷۵ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی‌ها  زندگی می کنند در حالیکه در کشورهای صنعتی این عدد ۶۰ به ۴۰ است. 

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =