واعظی بر تسهیل ارتباط میان تجار و کارآفرینان ایران و ترکیه تاکید کرد

تهران - ایرنا - رییس دفتر رئیس جمهوری و رئیس ایرانی کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه بر تسریع و تسهیل ارتباط میان تجار و کارآفرینان ایران و ترکیه تاکید کرد.

 محمود واعظی روز سه شنبه در صدر هیاتی با وزیر تجارت ترکیه در آنکارا دیدار و از مواضع مثبت و صریح رئیس جمهوری و وزیر تجارت ترکیه در قبال تحریم های غیر قانونی آمریکا علیه ایران تشکر کرد و افزود: فعالیت فشرده و ارتباط نزدیک مسوولان دو کشور در همه عرصه ها،  ضرورت تحقق اراده دو دولت برای حفظ و توسعه روابط خوب اقتصادی و تجاری است.
واعظی گزارش کمیته های مختلف کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی در کشور را بسیار امیدوار کننده خواند و افزود: شکوفایی روابط تجاری دو کشور در گرو فعالیت پرنشاط و روابط نزدیک بخش های خصوصی دو کشور است و از مهم ترین وظایف کمیسیون مشترک همکاری ها، رفع هر گونه موانع در این زمینه و تسریع و تسهیل ارتباط میان تجار و کارآفرینان ایران و ترکیه است.
واعظی تاکید کرد: به همین منظور دبیرخانه ای در ایران ایجاد خواهد شد که به صورت متمرکز اجرای تصمیمات کمیته های تخصصی کمیسیون مشترک را پیگیری و برای رفع سریع هرگونه مشکل تجار از طریق ارتباط مستقیم با مسوولان مرتبط در دو کشور مساله را حل کنند.
وی تصریح کرد: اراده ای که سران دو کشور برای توسعه بیش از پیش روابط دارند، بزرگترین پشتوانه و انگیزه برای فعالیت و عملیاتی شدن تصمیمات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه است.
خانم «رخسار پکجان» وزیر تجارت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از نتایج مثبت مذاکرات کارشناسی در کمیته های مختلف کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور گفت: تحکیم هر چه بیشتر روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران باعث خشنودی ملت ترکیه است.
وی افزود: تمام دولت و وزارتخانه های ترکیه به رویکرد و اهمیتی که رئیس جمهوری ترکیه برای روابط با ایران قائل است آگاه هستند و تمام برنامه ها برای تحقق این هدف تنظیم خواهد شد.
وزیر تجارت ترکیه با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا متاسفانه بیشترین ضررها را برای ترکیه به همراه داشته است، تاکید کرد: همواره در کنار کشور، دولت و برادر ایران خواهیم بود.
وی نتایج مذاکرات انجام شده برای توسعه روابط در عرصه های بهداشت، حمل و نقل، سرمایه گذاری و تجارت، فرهنگ و ورزش را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =