مشگین‌شهر کانون گردشگری تفریحی و هیجانی کشور می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا ، شهرستان مشگین‌شهر به کانون گردشگری تفریحی و هیجانی کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش ایرنا ، نادر فلاحی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مشگین‌شهر در ۲ حوزه طبیعت‌گردی و کشاورزی به عنوان پایلوت کشور انتخاب شده که این خود ظرفیتی در راستای معرفی جاذبه‌های طبیعی این شهرستان خواهد بود.

او راه‌اندازی تله‌سیژ شابیل، آدرلند جبدرق، داغلارباغی لاهرود و لوتوس وله‌زیر در کنار پل معلق ر از کانون‌های گردشگری تفریحی و هیجانی این منطقه ذکر کرد.

فلاحی اظهار داشت: جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مشگین‌شهر همچنین مکملی بر توسعه طبیعت‌گردی و گردشگری هیجانی در این شهرستان می‌باشد.

او گفت: فعالان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می توانند برای بهره‌گیری از این قابلیت‌ها و معرفی این شهرستان در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت پررنگ‌تری داشته باشند.

شهرستان مشگین‌شهر با ۱۵۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی‌بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد و کهنه‌قلعه است.
پارک جنگلی خیاوچای ، پل معلق و آب‌های گرم معدنی شابیل و قینرجه از جاذبه‌های گردشگری مشگین‌شهر است.

۶۰۱۸/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =