«گرایی» سومین برنز ایران را کسب کرد

تهران- ایرنا- فرنگی‌کار وزن ۷۷ کیلوگرم ایران با برتری در دیدار رده‌بندی، سومین مدال برنز ایران در مسابقات جهانی را کسب کرد.

امروز (سه‌شنبه) در روز پایانی مسابقات کشتی فرنگی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان در شهر «نورسلطان» قزاقستان دیدارهای رده‌بندی و فینال سه وزن پایانی در حال برگزاری است.

در وزن ۷۷ کیلوگرم «محمدعلی گرایی» با «کارپت چالیان» دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از ارمنستان کشتی گرفت و در نهایت به پیروزی ۹ بر ۶ دست یافت تا سومین مدال برنز تیم ایران را از آن خود کند.

گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر و در کمتر از ۲ دقیقه کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و سپس الوین مورسالیف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد.

وی در یک‌چهارم نهایی مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس از سوئد با نتیجه ۹ بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت تا کار خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد. او در این گروه مقابل دانیل کاتاراگا دارنده مدال نقره جهان و طلای زیر ۲۳ سال جهان از مولداوی در یک کشتی سخت و نفسگیر با نتیجه ۵ بر ۵ به پیروزی رسید و ضمن کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو، راهی دیدار رده بندی شد.  

پیش از این «سعید عبدولی» و «علیرضا نجاتی» به مدال برنز دست یافته بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =