۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۴
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83479665
۰ نفر

برچسب‌ها

لباس کارکنان دولت در مجارستان متحدالشکل می‌شود

تهران - ایرنا - نخست وزیر مجارستان در نظر دارد با اجرای طرحی، همه کارکنان دولت را مجبور کند با پوشیدن لباس متحدالشکل بر سر کار حاضر شوند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری فرانسه، «ویکتور اوربان» طرحی در دست اجرا دارد که در صورت نهایی شدن، کارکنان دولت موظف خواهند بود با لباس متحد الشکل در ادارات دولتی حاضر شوند.

وی مسوولیت این طرح ملی را بر عهده "سازمان دولتی طراحی و مد" گذاشته تا برای کارمندان دولتی یونیفورمی مطابق با شرایط فصلی طرحی کند.

قرا ر است طراحان سازمان طراحی و مد، در نخستین مرحله یک لباس متحدالشکل برای کارکنان «اداره ملی اطلاعات و ارتباطات» مجارستان طراحی کنند.

این نهاد مسوول ارائه خدمات دولتی آنلاین و تامین امنیت رایانه‌ای وزارتخانه‌ها است و همه یکهزار و ۶۰۰ کارکنان آن قرار است لباس کار یکسان بپوشند.

به نوشته مطبوعات مجارستان، پوشاندن لباس فرم به کارکنان اداره ملی اطلاعات و ارتباطات حکم مرحله آزمایشی برای این طرح را دارد.

پس از آن تمام کارکنان دولتی که شمار آنها به ۸۴۵ هزار نفر می‌رسد و نیز ۳۰۰ هزار نفر دیگر که کارمند رسمی دولت نیستند اما در ادارات دولتی کار می‌کنند، ملزم به پوشیدن این لباس خواهند بود.

در پیش نویس طرح ویکتور اوربان، هنوز مشخص نشده که آیا کارکنان ادارات آموزشی و دانش‌آموزان و دانشجویان هم مجبور به استفاده از لباس یک ‌شکل خواهند شد یا نه.

دولت مجارستان تنها کشور اروپایی نیست که در کار مد لباس دخالت می‌کند.

در بریتانیا نیز نهادی به نام «شورای مد بریتانیا» وجود دارد که وظیفه‌ آن حمایت از طراحان لباس ملی است. 9041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =