چهار مددجوی زندان رجایی‌شهر در مقطع کارشناسی‌ارشد پذیرفته شدند

تهران-ایرنا- سرپرست زندان رجایی شهر گفت: با اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، ۴ نفر از مددجویان زندان رجایی شهر جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه راه یافتند.

به گزارش روز سه شنبه اداره کل زندانهای استان تهران، سرپرست زندان رجایی شهر با اعلام این خبر افزود: واحد آموزش اداره فرهنگی تربیتی زندان با هدف توانمندسازی مددجویان از طریق ارتقاء دانش و علوم مختلف شرایط ادامه تحصیل آنان را در سطوح عالی فراهم کرده است.
عزیزی اظهارداشت: دانشگاه به‌ عنوان سازمان یافته ترین بخش نهاد آموزش، همواره جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است و امکان ادامه تحصیل برای مددجویان  با مطالعه کتب خودآموز فراهم شده است.
وی ضمن تأکید بر لزوم ارتقاء سطح سواد و نقش مثبت تحصیلات گفت: افزایش علم و دانش نقش  بسزایی در شناخت معضلات و نابسامانی ها دارد و تأثیر مثبت و آمادگی برای زندگی سالم در مرحله بعد از آزادی آنان امری اجتناب ناپذیر است.
سرپرست زندان رجایی شهر ادامه اضافه کرد: ادامه تحصیل در سطوح بالاتر این امکان را به افراد می دهد  تا بتوانند هدف‌های بیشتر را در نظر داشته باشند همچنین مشارکت مدنی، پیشرفت شخصی، ارتباطات بهتر، مهارت‌های تفکر در مورد مسائل مختلف، از جمله نکات مثبت ادامه تحصیل است.
گفتنی است با شروع نیمسال اول تحصیلی این مددجویان که در رشته های تاریخ، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی و علوم قرآنی و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد قبول شده اند، به تحصیل ادامه می دهند.

طرح بینایی سنجی در زندان رجایی شهر اجرا می شود

سرپرست زندان رجایی شهر گفت: در راستای  حفظ و ارتقاء سلامت زندانیان و اجرای برنامه های پیشگیرانه، اداره بهداشت ودرمان زندان رجایی شهر اقدام به انعقاد تفاهم نامه جهت حضور اپتومتریست و رفع مشکلات بینایی مددجویان کرده است.
 عزیزی توسعه فعالیت ها و برنامه های بهداشتی و درمانی را یکی از معیارهای مهم در توجه به حقوق شهروندی دانست و افزود: جهت رفع مشکلات بینایی مددجویان حضور اپتومتریست در زندان ضروری است.
وی در ادامه بر لزوم محافظت از سلامت چشم مددجویان تاکید کرد و گفت: اپتومتریست ها در سه سطح پیشگیری از نابینایی، اصلاح عیوب انکساری و توانبخشی افراد کم بینا، نقش موثری در سلامت چشم دارند.
وی اظهارداشت: مطابق با تفاهم نامه منعقد شده، اپتومتریست ها برای مدت یکسال و هفته ای یک روز جهت رفع مشکلات بینایی مددجویان در زندان حضور می یابند.
سرپرست زندان رجایی شهر اضافه کرد : آنان با انجام معاینات چشم و تجویز عینک به طور مستقل همچنین ساخت و ارائه آن، خدمات قابل قبول و قابل اعتمادی ارائه می دهند.
عزیزی با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است بر ضرورت معاینه بینایی مددجویان تاکید کرد و افزود: یکسری اختلالات بینایی وجود دارد که اگر به موقع تشخیص داده شود به راحتی قابل درمان است و از آسیب های بیشتر به سیستم بینایی افراد جلوگیری می شود.
براساس این گزارش، در مرحله اول مشکلات بینایی ۳۰ نفر از مددجویان توسط اپتومتریست ها شناسایی و رفع شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =