فاز نخست طرح آبرسانی خانمیرزای چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری شد

شهرکرد- ایرنا- طرح آبرسانی ۳۴ روستایی شهرستان خانمیرزای استان چهارمحال و بختیاری روز سه شنبه با حضور وزیر نیرو بهره‌برداری شد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری در این آیین اظهار داشت: ۳۴ روستا با جمعیت افزون بر۴۷ هزار و ۵۰۰ نفر از این طرح آبرسانی بهره‌مند می‌شوند.

سهراب بهرامی ادامه داد: این طرح آبرسانی با ۷۶ کیلومتر خط انتقال و ظرفیت ۱۲۶ لیتر برثانیه راه‌اندازی و تکمیل شده است.

وی ادامه داد: در فاز ۲ این طرح نیز که عملیات اجرایی آن با حضور وزیر نیرو آغاز شد به  ۱۱ روستا شامل ۱۱ هزار نفر جمعیت آبرسانی می‎شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دشت خانمیرزا از دشت‌های ممنوعه و بحرانی استان به شمار می رود، اظهار داشت: ۷۰۶ حلقه چاه در این دشت حفر شده که همگی یا خشک شده و میزان آبدهی برخی از این چاه‌ها ۴۶ متر افت سطح آب دارد که از همین رو اجرای این طرح آبرسانی یک ضرورت به شمار می رود.

بهرامی خاطرنشان کرد: هم اینک  ۵۰۸  روستا با ۸۹ هزار مشترک در شهرستان لردگان و خانمیرزا واقع شده است که نیمی از روستاهای استان را شامل می شود.

به گزارش ایرنا، روز سه‌شنبه با حضور وزیر نیرو سه تصفیه خانه فاضلاب در استان چهارمحال و بختیاری ، پست ۶۳کیلوولت سفیددشت و ۷۷ طرح برق رسانی به بهره برداری رسید.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =