۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83479587
۰ نفر

برچسب‌ها

تخریب لایه ازن و اثرات زیست محیطی

تهران- ایرنا- برنامه چهل و چهارمین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع تخریب لایه ازن و اثرات زیست محیطی آن، روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه از ساعت ۸.۳۰ در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، منوچهر فرج زاده اصل، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، مبحث « تخریب لایه ازن و اثرات زیست محیطی آن‌را » تشریح می‌کند.
آرش یوسفی افزود: صنعتی شدن، زندگی بشر در عصر کنونی را دچار تغییرات شگرفی از لحاظ امکانات و آسایش کرده است اما مخاطرات زیادی نیز برای کره مسکون به وجود آورده که بی‌توجهی به اثرات منفی آن می‌تواند حیات در زمین را به صورت جدی تهدید کند. 
وی اظهار داشت: یکی از این تهدیدات تخریب لایه ازن بر اثر تولید گازهای گلخانه‌ای مانند CFCها، هالون‌ها، تتراکلوریدکربن و  همچنین گازهای ناشی از سوخت‌های فسیلی است که منوچهر فرج زاده اصل می‌کوشد تا در این برنامه آموزشی، دلایل تخریب لایه ازن و اثرات منفی محیط زیستی ناشی از آن  را برای حاضران تبیین کند.
شرکت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.

اثرات تغییرات اقلیمی بر جوامع انسانی و تمدن‌ها، خشک شدن تالاب‌ها، ژینایی (زنده‌سازی) رودخانه‌ها، درس‌های محیط زیستی زلزله‌ها و مسائل زیست محیطی دریای خزر برخی از موضوعات زنگ آموزشی سازمان محیط زیست بوده که تاکنون برگزار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =