بیش از ۱۳ هزار دانش‌آموز رودهنی، سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند

تهران – ایرنا - رئیس اداره آموزش و پرورش بخش رودهن با بیان اینکه یک چهارم دانش آموزان بخش رودهن در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند، گفت: امسال بیش از ۱۳ هزار دانش‌آموز توسط ۸۵۰ معلم در ۸۵ مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.

به گزارش ایرنا، غلامرضا بختیاری روز سه شنبه در همایش مدیران مدارس سطح بخش رودهن که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهر برگزار شد با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این نهاد در حوزه بخش اظهار داشت: در چهار سال اخیر در سطح بخش رودهن بیش از ۲۰ واحد تجاری و شش واحد آموزشی در راستای بهبود کیفیت آموزش و درآمدزایی به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه تعمیرات و آماده سازی بیش از ۹۰ درصد مدارس بخش رودهن انجام و آماده بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید است، خاطرنشان کرد: مسئولان بخش رودهن در جهت ارتقا و رشد کمی و کیفی این نهاد کمک های بسیاری انجام داده و همیشه و همه حال همراه این نهاد بودند.

این مقام مسئول با بیان اینکه با پیگیری نماینده مردم شهرستان دماوند در مجلس شورای اسلامی بیش از سه هزارمتر زمین جهت احداث فضای آموزشی در شهرک پونا شهر رودهن اختصاص یافت، تصریح کرد: بیش از سه هکتار زمین طی چهار سال اخیر توسط مردم و خیرین در قطعات مختلف جهت احداث فضای آموزشی اهدا شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش بخش رودهن با تاکید بر اینکه در مسکن مهر این شهر با مشکل فضای آموزشی روبرو هستیم و اگر کمک نشود قطعا سال آینده با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد، خاطرنشان کرد: تراکم دانش آموزی در رودهن بسیار بالاست چراکه دانش آموزان زیادی از شهرهای پردیس و بومهن در این شهرثبت نام می کنند؛ بخش رودهن نزدیک به شش مدرسه برای جلوگیری از دوشیفته شدن نیاز دارد.

بختیاری ادامه داد: کمبود نیروهای انسانی از دیگر مشکلات این نهاد است که البته با آغاز سال تحصیلی جدید از همه فرصت ها برای تامین نیروهای انسانی استفاده می کنیم.

وی گفت: امسال توسط دانش آموزان بخش رودهن علاوه بر رتبه های دو رقمی، سه رقمی و حتی تک رقمی در رشته های مختلف، ۱۷ دانش آموز زیر رتبه هزار در کنکور سراسری داشتیم.

همچنین حمیدرضا ذوالفقاری، بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش رودهن در این همایش با اشاره به اهمیت نهاد تعلیم و تربیت، گفت: برای پیشبرد اهداف این نهاد باید با برنامه ریزی درست و دقیق حرکت کرد و با توجه به تجربه و توانایی مدیران مدارس، لازم است از همه توان و ظرفیت های خود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه معلم از قداست بالایی برخوردار است و باید به این جایگاه ارج نهیم، گفت:  تاثیر معلمین بر دانش آموزان قطعا پر رنگ تر از خانواده هاست.

بخشدار رودهن در ادامه با اشاره به سرعت افزایش جمعیت در بخش رودهن و مشکل کمبود فضاهای آموزشی در سالهای آینده، ادامه داد: در تلاش هستیم با کمک اداره کل نوسازی و خیرین مدرسه ساز، مدارس جدیدی در بخش رودهن احداث کنیم.

ذوالفقاری همچنین خاطرنشان کرد: امسال شاهد برگزاری انتخابات هستیم که همه از جمله فرهنگیان و معلمان عزیز باید مراقب سوء استفاه های برخی نامزد های انتخاباتی در محیط های آموزشی باشند.

شهرستان دماوند در استان تهران دارای پنج شهر دماوند، رودهن، آبسرد، کیلان و آبعلی در دو بخش مرکزی و رودهن است؛ این شهرستان دارای دو اداره آموزش و پرورش بخش مرکزی(شهرهای دماوند، آبسرد و کیلان) و آموزش و پرورش بخش رودهن(رودهن و آبعلی) است.

تهرام/۷۲۴۶//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =